{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 408506

طرح ادعای مضحک آمریکا مبنی بر برخورد موشک با هواپیمای بوئینگ اوکراینی علاوه بر اینکه تلاش برای کمرنگ کردن شکست در رویارویی با ایران ارزیابی می شود، دلیل اقتصادی هم می تواند داشته باشد، و آن جلوگیری از ورشکستگی بوئینگ پس از اثبات سقوط به دلیل نقص فنی.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، از ساعتی پیش مقامات آمریکایی و رسانه های غربی به شکل هماهنگ ادعای سقوط هواپیمای اوکراینی با برخورد موشک را مطرح کرده اند که هر چند کارشناسان هواپیمایی به زبان فنی این شایعه را رد کردند، و تحلیلگران سیاسی هم آن را برای سرپوش گذاشتن شکست آمریکا در رویارویی اخیر با ایران ارزیابی می کنند، اما طرح این ادعا اولین بار از سوی مقامات آمریکایی دلیل دیگری هم می تواند داشته باشد که امشب رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از آن پرده برداشت و برخی خبرنگاران آمریکایی هم در توئیتر به ان اشاره کردند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: آمریکایی ها به دلیل فرافکنی درباره سقوط سومین هواپیمای بوئینگ و ضرر هنگفت و کاهش سهام این شرکت درصورت اثبات سقوط این هواپیما به دلیل نقص فنی مجبور هستند شایعه برخورد موشک را مطرح کنند.

در عین حال جولیا مکفارلین خبرنگار ABC هم در توئیتی با اشاره به احتمال سقوط هواپیمای بوئینگ به دلیل نفص فنی نوشت: بویینگ با ارزش ترین شرکت صادراتی آمریکاست و بحران دیگر می تواند نابودش کند.

همچنین علی علیزاده،کارشناس مسائل سیاسی در خارج از کشور نوشت: مقاله نیویورک تایمز 7 آبان می گوید به علت سقوط 2 هواپیمای737، بویینگ 7میلیارد دلار ضرر کرده، مسلما سقوط سومین بویینگ یکی ازبزرگترین شرکتهای آمریکا را به ورشکستگی می کشاند و یک آبروریزی بزرگ برای کل صنعت آمریکاست. بویینگ در حال حاضر متهم قتل 176 نفر است،چه کسی جعبه سیاه را دست متهم می دهد؟

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری