{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 406841

منابع خبری از برگزاری یک جلسه اضطراری در شورای شهر نیویورک درباره ترور فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «بیل دی‌بلاسیو»، شهردار نیویورک امروز جمعه نگرانی‌اش را از ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز کرده است. 

به گزارش الجزیره، شهردار نیویورک گفت: «هیچ‌کس نمی‌تواند پیش‌بینی کند بعد از مرگ سلیمانی چه اتفاقی خواهد افتاد و ما تدابیر لازم را برای جلوگیری از حملات تروریستی اتخاذ کرده‌ایم.»

این گزارش همچنین حاکی است شورای شهر نیویورک جلسه‌ای اضطراری برای بحث درباره اتخاذ تدابیر امنیتی لازم بعد از ترور برگزار کرده است. 

دی‌بلاسیو همچنین در توئیتر گفته که با پلیس نیویورک درباره اقدامات ضد تروریستی و تدابیر امنیتی گفت‌وگو کرده است. 

او همچنین نوشت: «ما باید درباره این تهدید برای مدت‌های مدید در آینده هوشیار باشیم.»

دی‌بلاسیو گفته که برای شهر نیویورک و مردم کشور آمریکا نگران است. 

بامداد امروز جمعه سیزدهم دی ماه (سوم ژانویه) ساعاتی پس از انتشار اخباری از انفجار و اصابت موشک به دو خودرو در نزدیکی فرودگاه بغداد، الحشد الشعبی عراق از شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان الحشد الشعبی عراق در حمله هوایی آمریکا خبر داد؛ خبری که ساعتی بعد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آن را تأیید کرد.

سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای که در این خصوص منتشر کرد، آورد: «سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی پس از عمری مجاهدت بامداد امروز در حمله بالگردهای آمریکایی به شهادت رسید».

در پی این خبر، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) مسئولیت ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس را بر عهده گرفت و در بیانیه‌ای اذعان کرد که این ترور به دستور رئیس جمهور آمریکا صورت گرفته است. 

در بیانیه پنتاگون آمده است: «ارتش آمریکا به دستور رئیس‌جمهور با کشتن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام دفاعی قاطعی برای حراست از پرسنل آمریکا در خارج از کشور انجام داده است.»

پنتاگون در ادامه این بیانیه در ادعایی بی‌اساس گفت، سردار سلیمانی در حال طراحی برنامه‌هایی برای حمله به دیپلمات‌ها و نیروهای آمریکا در عراق و سراسر منطقه بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری