{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 403416

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور این کشور از او دعوت کرد تا سخنرانی وضعیت کشور را روز چهارم فوریه ۲۰۲۰در صحن مجلس نمایندگان آمریکا ایراد کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «نانسی پلوسی» نماینده دموکرات از ایالت کالیفرنیا و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه از «دونالد ترامپ» دعوت کرد که سخنرانی سالانه ریاست جمهوری موسوم به «سخنرانی وضعیت کشور» (State of the Union Address) را روز چهارم فوریه (۱۵ بهمن ماه) ایراد کند.

پلوسی در نامه‌ای خطاب به ترامپ نوشت: «بنیانگذاران [آمریکای کنونی] بنا به خرد عمیق خود قانون اساسی مبتنی بر نظام تفکیک قوا پایه گذاری کردند: سه قوه برابر که بر یکدیگر کنترل و نظارت اعمال می‌کنند. قانون اساسی [آمریکا] جهت تضمین توازن قوا، از رئیس جمهور می‌خواهد که هرچند وقت یک بار اطلاعات مربوط به سخنرانی سالانه خود را به کنگره ارائه کند».

در ادامه این نامه آمده است: «به نشانه احترام به قانون اساسی آمریکا، من از شما [ترامپ] دعوت می‌کنم که سخنرانی وضعیت کشور را پیش از نشست مشترک کنگره و در روز سه شنبه چهارم فوریه ۲۰۲۰ در صحن مجلس نمایندگان آمریکا ایراد کنید».

گفتنی است که یکی از مشاوران کاخ سفید اندکی پس از انتشار این نامه به پایگاه خبری هیل گفت که ترامپ این دعوت را قبول کرده است.

نکته قابل توجه آن است که نامه دعوت پلوسی از ترامپ برای ایراد سخنرانی سالانه ریاست جمهوری در صحن مجلس نمایندگان آمریکا دو روز پس از رأی گیری این مجلس برای استیضاح ترامپ نگاشته شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری