{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 401449

پیونگ یانگ اعلام کرد آماده پاسخ به هرگونه اقدامی است که آمریکا انتخاب کند.

به گزارش اسپوتنیک، رسانه دولتی کره شمالی (کِی‌سی‌اِن‌اِی) به نقل از سخنگوی وزارت خارجه این کشور گزارش داد: «حتی اگر مذاکرات [با آمریکا] هم از سر گرفته شود، [آنها] چیزی برای ارائه به ما ندارند».

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، بر این اساس، کره شمالی معتقد است که ایالات متحده با درخواست برگزاری جلسه شورای امنیت سازمان ملل درباره تحولات اخیر مرتبط با پیونگ‌یانگ، «کار احمقانه‌ای انجام داده» و این جلسه چیزی بیشتر از یک ابزار سیاسی در خدمت منافع آمریکا نیست.

رسانه دولتی کره شمالی همچنین تاکید کرد که پیونگ‌یانگ آماده است تا به هر اقدامی که آمریکا علیه این کشور اتخاذ کند، واکنش مناسب را نشان دهد.

به نوشته اسپوتنیک، در بیانیه سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی آمده است: «ایالات متحده درباره اقدام متقابل در جلسه [شورای امنیت] صحبت کرد، در حالی که ما گفته‌ایم چیزی برای از دست دادن نداریم و آماده هستیم به هر اقدام متقابلی که آمریکا انتخاب کند، واکنش نشان دهیم».

«کلی کرفت»، نماینده آمریکا در سازمان ملل شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای امنیت اظهار داشت که آزمایش‌های موشکی کره شمالی در مسیر دست یافتن به اهدافی که رئیس‌جمهور آمریکا دو بار در دیدارهایش با رهبر کره شمالی درباره آنها صحبت کرده، غیرسازنده است.

کیم پیشتر به واشنگتن تا پایان سال جاری میلادی برای اتخاذ یک رویکرد منعطف در قبال کره شمالی مهلت داده بود تا «محدوده زمانی برای گفت‌وگو که در سخنرانی سیاسی رهبر عالی کره شمالی (23 فروردین ماه) برای آمریکا معین شد، پایان امسال است».

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری