کد خبر 366750

اظهارات موگرینی درباره ایران موجب خشم نتانیاهو شد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی با عصبانیت از رویکرد مثبت اتحادیه اروپا نسبت به گام‌های برجامی ایران، واکنش این اتحادیه به افزایش سطح غنی سازی از سوی ایران را محکوم کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دوشنبه شب در واکنش به اظهارات فدریکا موگرینی پس از نشست وزیران اتحادیه اروپا درباره گام‌های برجامی ایران گفت: به نظر می‌رسد در اروپا کسانی هستند که تا وقتی موشک‌های اتمی ایران در خاک اروپا ننشیند، بیدار نمی‌شوند. اما آن وقت دیگر خیلی دیر است.

در حالی که رژیم صهیونیستی دارای تأسیسات و سلاح‌های هسته‌ای اعلام نشده است و این رژیم حتی پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای را امضا نکرده، نتانیاهو افزود: به هر صورت هرکاری که لازم باشد برای جلوگیری از دستیبابی ایران به تسلیحات هسته‌ای انجام خواهیم داد.

موگرینی روز دوشنبه در نشستی خبری گفت که طرف‌های باقی مانده در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) کاهش تعهدات ایران به این توافق را «نقض اساسی آن» نمی‌دانند و هیچیک از این طرف‌ها قصد فعال کردن مکانیسم حل اختلاف در این توافق را ندارد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که از این واکنش اتحادیه اروپا عصبانی شده، در ویدئویی که منتشر کرده بود، وضعیت موجود را به اروپای پیش از جنگ جهانی دوم و بی عملی آنها مقابل آلمان نازی تشبیه کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر