{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 343014

یکی از اعضای کمیته حمل‌ونقل و عمران روسیه گفت که قرارداد خرید بویینگ ۷۳۷ مکس توسط چندین ایرلاین روسیه، تا آینده نامعلوم تعلیق شده است.

به گزارش راشاتودی، به گفته ولادیمیر آفونسکی، یکی از اعضای کمیته حمل‌ونقل و عمران روسیه، قرارداد خرید هواپیماهای ۷۳۷ مکس توسط چندین ایرلاین روسیه، تا آینده نامعلوم تعلیق شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، او به نقل از الکساندر یورچیک، معاون وزیر حمل‌ونقل روسیه، به خبرگزاری تاس گفت این قراردادها مربوط به خرید ده‌ها هواپیما برای ایرلاین‌های یوتی‌ایر، اورال ایرلاینز، پوبدا ایرلاینز و اس‌۷ می‌باشد.

آفونسکی گفت: تعلیق این قراردادها تا زمانی خواهد بود که در مورد وضعیت سقوط این دو هواپیما (هواپیماهای ۷۳۷ مکس ایرلاین اتیوپی و ایرلاین اندونزی) شفاف‌سازی شود.

اورال ایرلاینز ۱۴ فروند هواپیمای بویینگ ۷۳۷ مکس سفارش داده بود که قرار بود اولین فروند این هواپیماها در ماه اکتبر تحویل داده شود. پوبدا ایرلاینز (بخشی از گروه ایروفلات) قرار بود ۳۰ هواپیما از این نوع خریداری کند. این شرکت هنوز قرارداد خود را قطعی نکرده بود، اما پیش‌پرداخت لازم برای آن را واریز کرده بود.

گروه ایروفلات هم پیش از این اعلام کرده بود می‌تواند از به کارگیری هواپیماهای ۷۳۷ مکس سفارش داده شده توسط پوبدا ایرلاینز، خودداری کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری