کد خبر 332326

انفجار ۲بمب در کلیسا، فلیپین را به شوک برد +تصاویر

بمب اول در نزدیکی کلیسای جولو و دومین بمب در بیرون آن منفجر شده است. درمیان کشته‌ها ۱۴غیر نظامی و ۷نظامی حضور دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، ارتش فیلیپین امروز (یکشنبه) اعلام کرد، در جریان انفجار دو بمب در کلیسایی در جنوب فیلیپین دست‌کم ۲۱ تن کشته و بیش از ۷۰ تن زخمی شدند. این انفجار‌ها چند روز پس از برگزاری انتخابات منطقه‌ای برای تشکیل یک منطقه خودمختار جدید برای مسلمانان رخ می‌دهد.
18
بمب اول در نزدیکی کلیسای جولو و دومین بمب در بیرون آن منفجر شده است. درمیان کشته‌ها ۱۴ غیر نظامی و ۷ نظامی حضور دارند.
وزیر دفاع فیلیپین "دلفین لورنزانا" در بیانیه‌ای گفته است: "درجه هشدار و آماده باش نیرو‌های نظامی خود در منطقه را افزایش داده ایم و میزان مراقب خود از اماکن عمومی و مذهبی را نیز ارتقا داده ایم. نیرو‌های امنیتی آماده اند تا با هرگونه اقدام مخل امنیت برخورد کنند". وی افزوده است: ما مجرمان این حادثه را تا انتها تعقیب و در نهایت مجازات خواهیم کرد.
گفتنی است «میندانائو» واقع در جنوب فیلیپین منطقه‌ای عمدتاً مسلمان‌نشین است که دوشنبه هفته گذشته شاهد برگزاری همه‌پرسی خودمختاری بود که با نتیجه «آری» پایان یافت.
18
طرح خودمختاری این منطقه ۸۵ درصد آراء مردمی را به خود جلب و راه ایجاد دولت انتقالی در یک بازه زمانی ۳ ساله را هموار کرد.
18
در تاریخ ۶ فوریه (۱۷ بهمن) نیز رای گیری دیگری با هدف الحاق چند منطقه جدید به این همه پرسی برگزار خواهد شد. گفتنی است که ۴ دهه مناقشات جدایی طلبی در این منطقه به مرگ بیش از ۱۲۰ هزار نفر منجر شده است.
بعد از خودمختاری، دولت مرکزی همچنان بر امور نظامی، امنیتی و بودجه سالانه نظارت خواهد داشت و واگذاری قدرت به گروه جدایی طلب «مورو» تا ۲۰۲۲ محقق نخواهد شد.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر