کد خبر 325073

اعتراض جلیقه زردها در سال نو میلادی ادامه می‌یابد

نمایندگان جنبش جلیقه‌ زردهای فرانسه بامداد جمعه در گفت وگو با خبرگزاری فرانسه از برنامه‌ریزی برای تداوم اعتراض‌ها در سال جدید میلادی خبر دادند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، «لاتیشا دووال» از سخنگویان این جنبش اعتراضی، به این رسانه گفت که هفتمین دور تظاهرات، شنبه آینده در شهرهای فرانسه برگزار می‌شود و در هفته‌های آتی ادامه می‌یابد.

برخی نمایندگان این جنبش از مردم خواسته‌اند که حتی شب سال نوی میلادی را برای اعتراض به سیاست‌های دولت در خیابان‌ها سپری کنند.

«بنجامین کاچی» از نمایندگان جلیقه‌ زردها به فرانس پرس گفت که اگر دولت حاضر به عقب‌نشینی و پذیرش خواسته‌های معترضان نشود، جنبش تا چند هفته دیگر به قیامی به گفته او «سراسری» بدل خواهد شد.

خیابان‌های پاریس در هفته‌های گذشته صحنه درگیری خشونت‌بار نیروهای پلیس و معترضان فرانسوی بوده است.

اعتراض‌ها در ابتدا در واکنش به سیاست‌های اقتصادی «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه به ویژه در حوزه سوخت و مالیات آغاز شد، اما به سرعت جنبه‌ای سیاسی یافت.

دولت این کشور در هفته‌های گذشته با عقب‌نشینی از برخی سیاست‌های خود و اختصاص بودجه بیشتر به کارگران و بازنشسته‌ها، سعی در مدیریت بحران ایجاد شده داشته، اما در این مسیر موفق نبوده است.

محله‌های اطراف برج ایفل هرسال در شب سال نو، میزبان گردشگرانی از کشورهای مختلف دنیاست و جنبش جلیقه‌زردها امسال نگرانی مقام‌های فرانسوی از کاهش تعداد گردشگر را به دنبال داشته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر