کد خبر 302952

رایزنی وزرای خارجه ایران و ۱+۴ در نیویورک

وزارت خارجه انگلیس درباره دیدار دوجانبه وزیر خارجه این کشور با وزیر خارجه ایران و همچنین نشست وزرای خارجه ۱+۴ و ایران درباره برجام بیانیه منتشر کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزارت خارجه انگلیس بعد از دیدار جرمی هانت وزیر خارجه این کشور با  محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در بیانیه‌ای به محتوای این دیدار اشاره کرد. 

در این بیانیه آمده است، جرمی هانت در دیدار با ظریف درباره مسائل مختلفی از جمله مساله شهروندان دوتابعیتی نظیر نازنین زاغری، توافق هسته‌ای و روابط دوجانبه رایزنی کرده است.

هانت در این دیدار از ظریف خواسته است که دولت ایران در زمینه موضوع نازنین زاغری و آزادی وی اقدام سریع انجام دهد.

نازنین زاغری شهروند ایرانی و انگلیسی به جرم جاسوسی به 10 سال حبس محکوم شده است و هم اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیت خود است.

در این بیانیه همچنین آمده است، هانت در نشست وزرای خارجه 1+4 و ایران درباره برجام که شب گذشته برگزار شد با اشاره به اینکه انگلیس به تعهدات خود مطابق با برجام ادامه خواهد داد از ایران نیز خواست به پایبندی خود به برجام ادامه دهد. 

هانت در ادامه گفت: لندن به توافق هسته‌ای که برای امنیت جهانی بسیار حیاتی است ادامه خواهد داد. وی همچنین گفته ما به تلاشهای برای حفظ برجام ادامه خواهیم داد و ایران نیز باید همین کار را بکند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر