کد خبر 275009

وزیر خارجه آلمان از کمک به اقتصاد ایران خبر داد

وزیر خارجه آلمان امروز گفت تا زمانی که ایران به توافق هسته‌ای پایبند باشد، آلمان هم آمادگی دارد تا در بازسازی اقتصاد و بهبود روابط بازرگانی به این کشور کمک کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد که تا زمانی که ایران به توافق هسته‌ای موسوم به برجام پایبند است، آلمان هم آمادگی دارد تا به ایران در زمینه بازسازی اقتصاد و روابط بازرگانی به این کشور کمک کند.

بنابر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزیر خارجه آلمان در جریان نشست Global Solutions در برلین گفت: «ما  تا زمانی که ایران به تعهدات خود به توافق هسته‌ای پایبند باشد، به اقدام در این زمینه که این کشور در زمینه بهبود شرایط اقتصاد و روابط بازرگانی مثبت امیدوار باشد، ادامه خواهیم داد.»

ماس هفته گذشته پس از دیدار با «مایک پامپئو» همتای آمریکایی خود گفته بود که دو کشور در مسیرهای کاملا جداگانه‌ای در برابر ایران گام بر می‌دارند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا ۱۸ اردیبهشت (۸ ماه می) اعلام کرد که کشورش از توافق هسته‌ای با ایران خارج می‌شود. دیگر کشورهای عضو توافق از این اقدام حمایت نکردند و تاکید کردند که بر تعهدات خود در برجام پایبند هستند. از آن زمان مذاکراتی برای ادامه برجام بدون آمریکا پیگیری می‌شود.

نگرانی از آینده همکاری اقتصادی با ایران از جمله مهمترین مواردی است که کشورهای اروپایی تلاش می‌کنند به منظور برطرف شدن آن اقدام کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر