{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 319871

اینکه دیگران این قدرت را داشته باشند که زندگی شخصی تان را تحت تأثیر قرار دهند، توان ذهنی شما را تحلیل می‌برد. اگر می‌خواهید کنترل زندگی خود را در دست بگیرید، لازم است آگاهانه توان کنترل زندگی خود را از دیگران پس بگیرید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، پیش از آنکه بتوانید این تغییر مثبت را در زندگی خود ایجاد کنید، باید ببینید از چه راه‌هایی چنین اجازه‌ای به دیگران داده اید. توصیه‌های زیر به شما کمک می‌کند کنترل زندگی خود را از دیگران پس بگیرید.

انرژی خود را با گله و شکایت هدر ندهید: میان حل کردن مشکل و گله کردن از آن تفاوت زیادی هست. گله و شکایت کردن پیش دوستان، خانواده و همکارانتان تمرکز شما را روی خود مشکل نگه می‌دارد و شما را از پیدا کردن راه حل آن باز می‌دارد. غر و لند کردن این پیام را به دیگران می‌رساند که شما نه روی موقعیت خود و نه حتی روی نگرش خود نسبت به این موقعیت هیچ کنترلی ندارید.

مسئولیت احساسی که دارید را بر عهده بگیرید: اجازه ندهید رفتار دیگران تعیین کننده احساسات شما باشد. این را بپذیرید که مدیریت احساسات شما فارغ از رفتار دیگران، کاملاً به خود شما بستگی دارد.

گذشت کردن را تمرین کنید: کینه اندوزی نسبت به کسی که شما را آزرده کرده است او را متنبه نمی‌کند، بلکه تنها باعث آزار و اذیت خودتان می‌شود. وقتی زمان با ارزش خود را صرف فکر کردن به شخصی می‌کنید که اعتقاد دارید به شما بدی کرده است، آرامش را از خود دور می‌کنید. لازم است شفاف سازی شود که این بخشیدن به آن معنا نیست که کاری که وی در حق شما کرده اشتباه نبوده است. بلکه معنای آن این است که شما آگاهانه انتخاب کرده اید این بدی و عصبانیت ناشی از آن را به فراموشی بسپارید تا آرامش داشته باشید.

ارزش‌های فردی خود را بشناسید: وقتی خودتان هم به درستی ندانید ارزش هایتان کدام اند، در معرض این خطر قرار خواهید داشت که زندگی خود را بر اساس نظرات دیگران پیش ببرید و به آسانی دچار سردرگمی شوید. با شناسایی ارزش‌های خود و پایبند ماندن به آنچه برایتان اهمیت دارد، این قدرت را از دیگران بازپس و در اختیار خود بگیرید.

وقت خود را با فکر‌های غیر سازنده تلف نکنید: آیا تا به حال برای شما هم پیش آمده است که از محل کار به منزل بازگردید و تمام بعد از ظهر خود را به این فکر کنید که‌ای کاش مجبور نبودید فردا به محل کار خود باز گردید؟ به این ترتیب ۱۲ ساعت از وقت خود را به پای روز کاریِ ۸ ساعته خود تلف کرده اید. فکر‌هایی که ذهن شما را به خود مشغول می‌دارند را کنترل کنید تا توان ذهنی تان بیش از این صرف چیزهایی نشود که ارزش آن را ندارند.

ارزش خود را به نظرات دیگران گره نزنید: اگر ارزش شما نزد خودتان به این بستگی دارد که دیگران چقدر برای شما ارزش قائل می‌شوند، به احتمال زیاد جزو آن دسته از افراد هستید که تمام زندگی شان را وقف راضی نگه داشتن دیگران می‌کنند. لازم نیست همه از شما خوششان بیاید یا با سبک زندگی شما موافق باشند. نکات خوب و بد انتقادات دیگران را مد نظر قرار دهید، اما هیچ گاه اجازه ندهید ارزش شما را شخص دیگری تعیین کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری