تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰

سفر رییسی به روسیه دستاوردهای زیادی داشت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با ارائه جزییاتی از دیدار روسای جمهور ایران و روسیه‌ گفت: این سفر در حوزه نفت و انرژی دستاوردهای بزرگی دارد که در آینده مشخص می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر دوروزه رییسی به مسکو، اظهار داشت: سفر رییس‌جمهور به روسیه از سفرهای بسیار مهم‌ و راهبردی دولت سیزدهم بود که حاشیه‌سازان نمی‌توانند دستاوردهای آن را مخدوش کنند.

وی در واکنش به عملیات روانی برخی اشخاص و جریانات، به ارائه جزئیاتی از دیدار رییسی و ولادیمیر پوتین پرداخت و افزود: به‌خلاف ادعاهای‌ مطرح‌شده، پوتین هنگام ورود رییس جمهور کشورمان ایستاده بود.

نماینده دشتستان در مجلس که همراه با رییس‌جمهور به مسکو رفته بود، تصریح کرد: به‌خلاف ادعاها، پوتین در اتاق منتظر رییسی بود و اتفاقاً به‌خلاف رویه مسبوق به سابقه او که رؤسای کشورها از جمله اردوغان و مرکل را پشت در معطل می‌کرد، این اتفاق در مواجهه با رییس جمهور ایران نیفتاد‌.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پوتین در بدو ورود رییسی به محل ملاقات، با دو جمله نسبت به ورود ایشان واکنش نشان داد‌ و در جواب سلام رییس‌جمهور ما از عبارت "علیکم السّلام" استفاده کرد و سپس از این‌که ناچاراً به‌خاطر پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا نمی‌تواند از نزدیک و به‌گرمی از رییسی استقبال کند ابراز ناخرسندی کرد.

رضایی تأکید کرد: این سفر در حوزه نفت و انرژی دستاوردهای بزرگی دارد که در آینده مشخص می‌شود.

منبع: تسنیم
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها