کد خبر 502754

در گفتگو با سی ان ان؛

ظریف: آمریکا باید به اجرای تعهداتش در برجام بازگردد

وزیر امور خارجه ایران در گفتگو با شبکه سی ان ان بر بازگشت ایالات متحده آمریکا به اجرای تعهداتش ذیل برجام تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بر بازگشت آمریکا به اجرای تعهداتش در توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام تاکید کرد.

محمد جواد ظریف در گفتگوی اختصاصی با شبکه سی ان ان گفت: دولت آمریکا باید به برجام بازگردد و ایران آماده خواهد بود فوراً به این اقدام پاسخ دهد. در اینجا زمان مطرح نیست بلکه موضوع این است که آیا دولت جدید آمریکا می‌خواهد از سیاست‌های شکست خورده دولت ترامپ پیروی کند یا خیر.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون سازوکار احتمالی مبنی بر اینکه کدام طرف ابتدا باید به برجام بازگردد، افزود: می‌توان سازوکاری برای همزمانی یا هماهنگی در این خصوص داشت.

ظریف افزود: هماهنگ کننده اتحادیه اروپا در کمیسیون مشترک می‌تواند بازگشت ایران و آمریکا را به توافق هسته‌ای تنظیم نماید و امکان دارد سازوکاری برای هماهنگی و همگام سازی اقدامات ایران و آمریکا برای بازگشت به توافق هسته‌ای ایجاد شود.

وزیر خارجه ایران با بیان اینکه اگر طرفی حق تعیین شرط و شروط برای اجرای برجام را داشته باشد، ایران است نه آمریکا، ادامه داد: شروطی که واشنگتن از آنها برای بازگشت به توافق هسته‌ای سخن می‌گوید، هیچ معنایی ندارد.

ظریف تاکید کرد: ما برای حفظ و اجرای توافق هسته‌ای جدی هستیم و از اراده سیاسی کافی برخوداریم. دولت جو بایدن هنوز ساز و کار و نحوه بازگشت به توافق هسته‌ای را مشخص نکرده است، در حالی که آنها زمان زیادی ندارند.
بیشتر بخوانید
ارسال نظر