کد خبر 494305

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگینی سایه قرنطینه کرونایی بر قیمت نفت/ چشم امید بازار به بسته‌های حمایتی

بازار نفت که در سال جاری بر اثر قرنطینه‌های اعمال شده به منظور کنترل شیوع ویروس کرونا تقریبا ۲۰درصد ضرر را تجربه کرد، آخرین روز معاملات خود در سال ۲۰۲۰ را با اندکی روند نزولی به پایان رساند.

اقتصادآنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، به دنبال اعمال قرنطینه‌های سخت‌گیرانه ویروس کرونا که باعث فلج شدن اقتصاد جهانی شد، بازارهای جهانی نفت خام در سال 2020، حدود یک پنجم از ارزش خود را از دست داده‌اند؛ اما همزمان با بسته‌های محرک ارائه شده از سوی دولت‌ها، قیمت‌ها با قدرت از پایین‌ترین سطح خود بازگشتند.

در روز پنجشنبه، آخرین روز معاملات سال 2020، معاملات برنت با 25سنت یا 0.5درصد کاهش، با قیمت 51.38دلار در هر بشکه انجام شد. همچنین نفت وست تگزاس اینترمیدیت، 0.2درصد یا 11سنت از ارزش خود را از دست داد و با قیمت 48.29دلار در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت.

گفتنی است که قیمت نفت برنت و وست تگزاس اینترمیدیت، از پایین‌ترین سطح دهه در ماه آوریل دو برابر شده، و سالی که اولین  قیمت منفی برای وست تگزاس اینترمیدیت ثبت شد و سرمایه‌گذاران سراسر جهان را شوکه کرد، را پشت سر گذاشت.

بر اساس داده‌های بیکر هیوز، شرکت‌های انرژی ایالات متحده در هفته جاری، سه دکل نفتی و گازی افزوده‌اند.

در نشست گروه اوپک پلاس در تاریخ 4ژانویه، قرار است اعضای آن از جمله روسیه، تولید خود را در ماه ژانویه به 500هزار بشکه در روز افزایش دهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر