کد خبر 476564

کاخ سفید پذیرفت که دولت ترامپ قصدی برای مهار کرونا ندارد

رییس کارکنان کاخ سفید روز یکشنبه به «سی‌ان‌ان» گفت که دولت ترامپ قصدی برای مهار بیماری کووید-۱۹ ندارد و این موضوع را رها کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مارک میدوز رییس کارکنان کاخ سفید در مصاحبه با این شبکه خبری آمریکایی اعلام کرد: «ما نمی خواهیم همه گیری را کنترل کنیم. ما می‌خواهیم این واقعیت را کنترل کنیم که میتوانیم واکسن، داروهای درمانی و یا سایر چیزهای کاهش دهنده (شدت بیماری) را بدست آوریم».

رییس کارکنان کاخ سفید در پاسخ به سوال مجری «سی‌ان‌ان» که پرسید چرا علاقه ای برای مهار ویروس کرونا ندارید؟ گفت: «زیرا مانند ویروس آنفلوانزا یک ویروس مسری است».

میدوز گفت: «آنچه ما باید انجام دهیم این است که اطمینان حاصل کنیم که از عوامل کاهش دهنده مناسب، اعم از داروها یا روش‌های درمانی یا واکسن برای اطمینان از عدم فوت افراد به این علت، برخوردار هستیم.»

اظهارات رئیس دفتر رئیس جمهور آمریکا در حالی است که ویروس کرونا در سراسر این کشور به طرز چشم‌گیری افزایش یافته است، بطوری که روز شنبه به عنوان دومین روز متوالی با بالاترین میزان موارد جدید گزارش شد. به گفته یک منبع آگاه، دولت همچنین با موضوع موج دوم شیوع احتمالی این بیماری در کاخ سفید روبرو است، بطوری که نتیجه آزمایش حداقل 5 نفر از افراد نزدیک به معاون ریاست جمهوری آمریکا مایک پنس در روزهای اخیر مثبت اعلام شده است و نگرانیها از افزایش شمار این افراد همچنان ادامه دارد.

طبق گزارش دانشگاه جان هاپکینز، حداقل 8،575 هزار مورد ویروس کرونا در آمریکا وجود دارد و حداقل 224 هزارو 800 آمریکایی بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر