کد خبر 423661

پرداخت غرامت دستمزد بیکاری بیمه شدگان تامین اجتماعی مبتلا به کرونا

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه از پرداخت غرامت دستمزد بیماران بیمه شده این اداره کل که به علت ابتلا به کرونا قادر به انجام کار نیستند، خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، حمید قاسمی اظهار داشت: این موضوع باید به تشخیص پزشک معالج برسد و پس از تائید تا زمانی که فرد بیمه شده در دوران استراحت قرار دارد از غرامت و دستمزد بهره مند خواهد شد.

وی ادامه داد: پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری تا زمانی که بیمه شده قادر به انجام کار نباشد تداوم خواهد یافت.

قاسمی تصریح کرد: براساس ضوابط جاری سازمان تامین اجتماعی، استراحت های پزشکی بیمه شده در مراجع معتمد پزشکی مورد بررسی قرار می گیرد اما با توجه به شیوع بیماری کرونا و به منظور مساعدت با افراد بیمار بیمه شده و صیانت از سلامت آنها معرفی این افراد به مراجع پزشکی معتمد انجام نخواهد شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه یادآوری کرد: طبق هماهنگی های صورت گرفته شعب تامین اجتماعی سراسر استان متشکل از ۱۸ شعبه، هفت کارگزاری و ۲ شعبه موقت بدون تشریفات مقرر نسبت به پذیرش استراحت پزشکی بیمه شدگان و صدور سند پرداخت اقدام می کنند.

وی همچنین از تمدید دفترچه بیمه افراد تحت پوشش این سازمان خبر داد و گفت: آنهایی که اعتبار دفترچه اشان بهمن و یا اسفند امسال به اتمام رسیده تا پایان فروردین ۹۹ نیازی به تمدید آن ندارند.

قاسمی یادآوری کرد: هم اکنون ۷۶۸ هزار و ۵۶۲ نفر در استان زیرپوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که حدود ۳۹ درصد جمعیت ۲ میلیون نفری کرمانشاه را شامل می‌شوند.

وی اظهارداشت: از مجموع افراد زیرپوشش اداره کل تامین اجتماعی استان ۲۴۸ هزار و ۵۵۳ نفر بیمه شدگان اصلی هستند و بقیه افراد تبعی تحت پوشش به حساب می آیند.

قاسمی همچنین در پایان تعداد مستمری بگیران اصلی و تبعی اداره کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه را ۱۲۱ هزار و ۷۰۷ نفر ذکر کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر