کد خبر 407299

شفافیت لازم در شرایط و مفاد بعضی از بیمه‌نامه‌ها وجود ندارد

مدیرعامل کارگزاری حافظان آرامش، پرداخت خسارت پس از بروز حادثه را یکی از خدمات پس از فروش شرکت‌های بیمه عنوان کرد و گفت: نحوه پرداخت خسارت از سوی شرکت‌های بیمه بهترین تبلیغات و عامل اعتمادسازی در بین بیمه‌گذاران است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از چابک آنلاین، قاسم سوهانی، در خصوص دلایل تاخیر در پرداخت خسارت از سوی شرکت های بیمه ای گفت: اول اینکه شفافیت لازم در شرایط و مفاد بعضی از بیمه نامه ها وجود ندارد.

وی افزود: از سوی دیگر روابط چند جانبه بین بیمه گر و بیمه گزار و سازمان هایی که ذی‌نفع هستند، در تکمیل گزارش و مدارک خسارت بسیار زمانبر است.

مدیرعامل کارگزاری حافظان آرامش ادامه داد: در حال حاضر برای کارشناسی خسارت ها در صنعت بیمه ارزیابان خسارت را داریم اما گاهی این کارشناسی به نحو کامل و جامعی صورت نمی گیرد.

وی بیان کرد: همچنین بررسی خسارت در شرکت های بیمه به دلیل حجم پرونده ها طولانی بوده و از طرفی برخی از مدارک باید برای بیمه گران اتکایی ارسال شود و تاییدیه آن را هم بگیرند.

مدیرعامل کارگزاری حافظان آرامش پیشنهاد داد: کارهایی که برای پرداخت خسارت باید بین بیمه گر و بیمه گذار صورت بگیرد بهتر است اصلاح شود و با سازمان هایی که لازم است بخشی از مدارک خسارت را اصلاح و تکمیل کنند تعاملاتی انجام شود و پس از آن مدت زمان مشخصی را برای پرداخت خسارت تعیین کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری