کد خبر 472425

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام/ حقیقی‌ها در مسیر با بازار قرار گرفتند

خالص تقاضا برای خرید سهام از رقم هزار و ۸۵۰میلیارد تومان عبور کرد، بیشترین سفارشات خرید برای صنعت بانک و مؤسسات اعتباری به ثبت رسید و همچنین سهام بانک آینده ۵۸۰میلیارد تومان تقاضای خرید داشت.

اقتصاد آنلاینسارینا امامی؛ در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه جمع صف‌های خرید حدود چهار هزار و ۸۶۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و ۸۵۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید «وآیند»، «خودرو» و «وبملت» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده ۵۸۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «وملی»، «گشان» و «ثشاهد» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع دو هزار و ۳۳۰ میلیارد تومان (۴۸درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر  هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان (۵۶ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۸۲ نماد و حجم صف‌های فروش در ۵۵ نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف صنایع فولاد آلیاژی یزد (فولای) به ۶.۴ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای هزار و ۴۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۶۱۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش» با فشار فروش ۳۹۰ میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۶ درصد از هفت هزار و ۸۷۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۴۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۳۱۶ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هزار و ۳۶۰میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 99.07.16

نقشه صفوف خرید و فروش سهام 99.07.16

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر