اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ حقیقی‌ها کم رمق خرید کردند

امروز معامله‌گرها ۳۸۰میلیارد تومان سهام بانک صادرات خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری تعلق داشت و ۲.۸درصد از کل حق تقدم سهام بانک گردشگری معامله شد.

اقتصادآنلاین – امیر مهدی زاده؛ روز جاری در مجموع حدود هشت هزار و ۷۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وبصادر»، «دی»، «خگستر»، «وگردشح» و «فولاد» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز هفته معادل ۳۸۰میلیارد تومان سهام بانک صادرات دست به دست شد، بانکی دی پس از معاملاتی به ارزش ۳۶۰میلیارد تومان دوم شد و سهام گسترش ‌سرمایه‌گذاری ‌ایران‌خودرو نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (وبانک) پس از بازگشایی ۸.۶درصد رشد قیمت را تجربه کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» تعلق داشت به طوری که هزار و ۶۰۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «محصولات شیمیایی» با معاملات هزار و ۳۶۰میلیارد تومانی دوم شد و «فلزات اساسی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۲.۸درصد از کل سهام حق تقدم سهام بانک گردشگری (وگردشح) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۴درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۱۸ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۴ نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 99.07.12

رتبه_بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-97.12

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر