کد خبر 471390

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام/ بالاخره حقیقی‌ها دست به جیب شدند

افراد حقیقی امروز ۶۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ بود.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده، حقیقی‌ها امروز حدود ۶۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند.

ارزش کل معاملات خرد هشت هزار و ۷۵۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۸۶درصد یعنی هفت هزار و ۵۰۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۸درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فلزات اساسی»، «فرآورده‌های نفتی» و «محصولات شیمیایی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «محصولات غذایی و آشامیدنی» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «فملی»، «فولاد» و «شپنا» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «وگردشح»، «آریا» و «شاراک» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌ معادل ۸۵میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی حق تقدم بانک گردشگری با برتری ۱۲۰ میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۰۹ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۶۴ نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و ۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۶۰میلیارد تومان بود.

9

10

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر