کد خبر 458857

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ بورس در آتش نفتی‌ها سوخت

امروز معامله‌گرها هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سهام بانک پارسیان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری تعلق داشت و ۳.۴ درصد از کل سهام سرمایه‌گذاری خوارزمی معامله شد.

اقتصادآنلاین - سپهر علی‌یاری؛ روز جاری در مجموع حدود ۲۶ هزار و ۸۳۵ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وپارس»، «شپنا»، «فملی»، «شبندر» و «وخارزم» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در بیستمین روز مردادماه معادل هزار و ۲۹۷ میلیارد تومان سهام بانک پارسیان دست به دست شد، پالایش نفت اصفهان دوباره به رده دوم بازگشت؛ سهام ملی صنایع مس ایران نیز به جایگاه سوم رسید.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-5.20

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" تعلق داشت به طوری که چهار هزار و ۸۲۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "فرآورده‌های نفتی" با معاملات سه هزار و ۲۰ میلیارد تومانی دوم شد و "فلزات اساسی" در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۳.۴ درصد از کل سهام سرمایه‌گذاری خوارزمی (وخارزم) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۳ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۵۰ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۰ نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 5.20

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری