کد خبر 457245

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ «شستا» معرکه راه انداخت

امروز معامله‌گرها نزدیک دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سهام سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه چندرشته‌ای صنعتی تعلق داشت و سه درصد از کل سهام گلوکوزان معامله شد.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ روز جاری در مجموع حدود ۲۰ هزار و ۲۸۸ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شستا»، «وبانک»، «دی»، «پترول» و «شبندر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در روز میانی هفته معادل دو هزار و ۳۹۳ میلیارد تومان سهام سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی دست به دست شد که به تنهایی نزدیک ۱۲ درصد از کل ارزش معاملات بازار سهام بود، سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی در رده دوم باقی ماند و سهام بانک دی نیز به جایگاه سوم رسید.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-5.13

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "چندرشته‌ای صنعتی" تعلق داشت به طوری که سه هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" با معاملات دو هزار و ۲۵۰ میلیارد تومانی دوم شد و "محصولات شیمیایی" در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز سه درصد از کل سهام گلوکوزان (غگل) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۶ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۳۶ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۳ نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 5.13

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری