کد خبر 454289

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز / «فولاد» صدر جدول را قبضه کرد

امروز معامله‌گرها هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان سهام فولاد مبارکه اصفهان خرید و فروش کردند و برای سومین روز متوالی لقب بیشترین ارزش معاملات را به نام آن زدند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فلزات اساسی تعلق داشت و ۲.۸ درصد از کل سهام زامیاد معامله شد.

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ روز جاری در مجموع حدود ۲۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «فولاد»، «شستا»، «شتران»، «خگستر» و «حکشتی» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در آخرین روز تیرماه معادل هزار و ۸۴۰ میلیارد تومان سهام فولاد مبارکه اصفهان دست به دست شد، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی دوم شد؛ سهام پالایش نفت تهران نیز پس از رشد بیش از ۱۰ درصدی قیمت و معاملاتی در حد شش برابر میانگین ۲۰ روزه به جایگاه سوم رسید.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-4.31

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "فلزات اساسی" تعلق داشت به طوری که چهار هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "خودرو و ساخت قطعات" با معاملات دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی دوم شد و "فرآورده‌های نفتی" در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۲.۸ درصد از کل سهام زامیاد (خزامیا) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۴ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۴۶ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۲ نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 4.31

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری