کد خبر 451149

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

فهرست بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز

امروز معامله‌گرها ۶۸۰ میلیارد تومان سهام بانک ملت خرید و فروش کردند که نماد «وبملت» را برای دومین روز متوالی در رتبه اول معاملات بورس و فرابورس قرار دادند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، روز جاری در مجموع حدود ۱۷ هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وبملت»، «چکاپا»، «ذوب»، «شیران» و «وتجارت» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در سومین روز هفته معادل ۶۸۱ میلیارد تومان سهام بانک ملت دست به دست شد و این بانک برای دومین روز متوالی رتبه اول معاملات لقب گرفت، دو سهم فرابورسی صنایع کاغذ پارس و ذوب‌آهن اصفهان نیز به ترتیب به جایگاه دوم و سوم رسیدند.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-4.16

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" تعلق داشت به طوری که دو هزار میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "فلزات اساسی" با معاملات هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی دوم شد و "محصولات شیمیایی" در جایگاه سوم قرار گرفت. گفتنی است تنها در یک روز چهار درصد از کل سهام صنعت "محصولات کاغذی" خرید و فروش شد.

امروز ۱۳ درصد از کل سهام صنایع کاغذسازی کاوه (چکاوه) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۱۷ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۴۱ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۶۳ نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 4.16

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری