چند نفر ETF دولتی خریدند؟

دراین جلسه همچنین گزارش دیگری در خصوص تشکیل صندوق‌های سرمایه گذاری معامله پذیر(ETF )به عنوان نخستین تجربه دولت در ابعاد مختلف و چگونگی واگذاری آن مطرح و بررسی شد که در نخستین عرضه، سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مشارکت داشته‌اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، امروز در یکصد وسی وهشتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اعلام شد؛ ۳میلیون و ۵۰۰هزار نفر در نخستین عرضه ETF مشارکت داشتند.

در جلسه روز جاری (سه‌شنبه) ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گزارشی در خصوص تشکیل صندوق‌ های سرمایه گذاری معامله پذیر (ETF) به عنوان نخستین تجربه دولت در ابعاد مختلف و چگونگی واگذاری آن مطرح و بررسی شد که در نخستین عرضه، سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مشارکت داشته‌اند.

بیش از سه میلیون و چهار صد و هشتاد و یک هزار (۳۴۸۱۰۰۰) نفر با سرمایه گذاری بیش از ۵۸۸۶ میلیارد تومان از آحاد مردم در این پذیره نویسی مشارکت نمودند که بیانگر تشکیل بزرگترین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) در کشور از نظر ارزش سرمایه گذاری و تعداد سهامداران است.

گفتنی است؛ وزارت امور اقتصادی و دارایی از ۲۴ اردیبهشت‌ماه عرضه سهام دولت در سه بانک صادرات، تجارت و ملت و دو شرکت بیمه البرز و اتکائی امین را از طریق صندوق واسطه گری مالی یکم (ETF) آغاز کرده بود.

حداکثر مبلغ پذیره‌ نویسی واحدهای صندوق واسطه‌گری مالی یکم برای هر ایرانی دو میلیون تومان و حداقل ۱۰ هزار تومان بود و مردم با خرید سهام شرکت های دولتی، توانستند از مزایای تخفیف حداقل ۳۰ درصدی واحدهای این صندوق بهره‌مند شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مجید
  ۲ ۰

  سلام نمیدونم چرا بلایی که سر مردم بابت بلوکه شدن ۴ میلیون به جای دو میلیون بابت دارایکم اومده رو پوشش نمیدین. تعداد خیلی زیادی از مردم چون سفارشاشون برا دارا یکم بار اول حذف شده دوباره درخواست دادن. برا همین بجا ۲میلیون ۴ میلیون پولشون بلوکه شده‌. عمق فاجعه اینجاست که خیلی فقط دو میلیون داشتن و ۲ میلیون هم منفی خوردن. بنابراین زنگ زدن کارگزاری گفتن برا خرید عرضه اولیه فردا چه کنیم. کارگزاریا هم گفتن چاره ای جز این ندارین که سه میلیون حسابتون و شارژ کنید یا تا سه میلیون امروز سهم بفروشین که هم دو میلیون منفیتون صاف شه و هم بتونین عرضه اولیه بخرین تا ببینیم کی پول الکی بلوکه شدتون آزاد میشه. متاسفانه هر جا زنگ زدیم صدامون به گوشه کسی نرسید. خیلیا هم میشناسن امروز رفتن صف فروش تا شاید بتونن سه میلیون نقد کنن.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مبلغ ب حروف را اشتباه نوشته اید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تعدادشرکت کننده ب حروف را اشتباه نوشته اید خخخخ