کد خبر 441214

وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد:

فروش ۵۸۸۶ میلیاردی ETFها

وزارت امور اقتصادی و دارایی در اطلاعیه شماره ۸خود که به مناسبت پایان پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری مالی یکم منتشر شد از پذیره نویسی بیش از سه میلیون و چهار صد و هشتاد ویک میلیون نفر با سرمایه گذاری بیش از ۵هزارو ۸۸۶میلیارد تومان از آحاد مردم خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، اهم مفاد اطلاعیه این وزارتخانه به شرح زیر است:

بیش از سه میلیون و چهار صد و هشتاد ویک میلیون (۳۴۸۱۰۰۰) نفر با سرمایه گذاری بیش از ۵۸۸۶ میلیارد تومان از آحاد مردم در این پذیره نویسی مشارکت نمودند که بیانگر تشکیل بزرگترین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) در کشور از نظر ارزش سرمایه گذاری و تعداد سهامداران است.

در این پذیره ‌نویسی از سامانه های کارگزاری ‌های بورس و سامانه‌ های آنلاین معاملاتی ودرگاه‌‌های غیرحضوری و حضوری۱۴ بانک‌ منتخب از۱۴ اردیبهشت تا اول خرداد ماه سال جاری استفاده شد.

بحمدالله این واگذاری، فرصت بی ‌نظیری را برای ورود آحاد جامعه به سرمایه ‌گذاری در سهام شرکت‌های معتبر کشور با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار فراهم آورد.

از مردم شریف کشور که با استقبال از پذیره نویسی واحد های صندوق واسطه گری مالی یکم پا به عرصه این سرمایه گذاری نهادند و همچنین تلاش های متعهدانه دست اندرکاران این طرح بویژه سازمان بورس واوراق بهادار، سازمان خصوصی سازی، بانک ها، کارگزاریها، رسانه ها گروهی بویژه صدا و سیما و همکاران وزارت امور اقتصادی ودارایی درسطوح ستاد و استانها که در طراحی ، اجرا و اطلاع رسانی این مهم مشارکت نمودند، قدردانی و تشکر می نماید.

‌امید است، دو صندوق قابل معامله آتی( پالایشی و پتروشیمی و صنایع فلزی و خوردویی) نیز با توجه به آنکه فرصتی مشابه این صندوق برای آحاد جامعه فراهم می سازد، همچنان مورد توجه قرار گرفته و نتیجه آن رونق و تعمیق بازار سرمایه کشور در کنار تحقق هدف والای تقویت بخش خصوصی و مردمی کردن اقتصاد باشد، چرا که رونق، تعمیق و بلوغ بازار سرمایه هدفی است راهبردی که وزارت امور اقتصادی و دارایی همواره آن را دنبال خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر