همتی: محدود کردن دامنه نوسانات بورس به تعویق بیفتد

رئیس کل بانک مرکزی گفت: تصمیم هیات مدیره بورس درخصوص محدود کردن دامنه نوسانات، تا بررسی بیشتر ابعاد موضوع به تعویق بیفتد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «عبدالناصر همتی» امروز (جمعه)  در مورد تصمیم هیات مدیره بورس در خصوص محدود کردن دامنه نوسانات، افزود: دغدغه رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار را درک می‌کنم و تلاش‌های وی برای مدیریت بازار  قابل تقدیر است.

رئیس کل بانک مرکزی از مذاکره با وزیر اقتصاد در این خصوص خبر داد و گفت: وزیر اقتصاد نظر مشورتی اعضای شورای عالی بورس را مدنظر دارد و لذا با توجه به مجموعه دیدگاهها، تاکید وی نیز تعویق این تصمیم در شرایط امروز است.

همتی خاطرنشان کرد: معتقدم تا بررسی بیشتر ابعاد موضوع، تصمیم هیات مدیره سازمان به تعویق بیافتد.

در ششصد و بیست و نهمین جلسه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، مقرر شد «دامنه نوسان قیمت در کلیه نمادهای معاملاتی در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران از روز شنبه هفدهم اسفندماه به دو درصد کاهش یابد»

دامنه نوسان قیمت در نمادهای معاملاتی تا پیش از این پنج درصد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حسین
    ۰ ۰

    اگر نوسان قیمت به زیر 5 درصد برسد .حجم نقدینگی به سمت ارز و طلا خواهد رفت. حالا که بورس فعلا جذاب است.بهتر است نقدینگی به این سمت باشد. پول در ایران گردش مالی پیدا می کند.

  • ناشناس
    ۰ ۰

    درود بر دکتر همتی که شناخت ایشان از بازار سرمایه واقعا عالی است و آقای شاپور محمدی فقط با تنگ نظری و مشورت با مشاوران پیر وجامانده از بازار فقط مانع تراشی بر سر رشد ورونق بازار سرمایه انجام میدهد.