اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

دومین رشد شاخص بورس در دومین روز هفته/ کوچکترهای بازار سهام، همچنان در مرکز توجه قرار دارند

شاخص کل بورس تهران امروز با رشد ۵۷۰ واحدی مواجه شد و در کانال ۲۵۵هزار واحد باقی ماند.

اقتصادآنلاین - محمدمیلاد عبداللهی؛ معاملات بازار سهام امروز در حالی پیگیری شد که شاخص کل بورس بر خلاف روزهای پایانی هفته گذشته، با روند صعودی همراه بود. این نماگر مهم امروز با رشد 569 واحدی معادل (معادل 0.22) درصد به ارتفاع 256 هزار واحدی نزدیک شد. ارزش کل معاملات بورسی امروز تقریبا 917 میلیارد تومان بود و حجم معاملات به بیش از 2 میلیارد سهم ‌رسید. گفتنی است که امروز معاملات بلوکی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ناچیز بود و کل معاملات 917 میلیارد تومانی به سهام و حق تقدم در نمادهای عادی بورسی اختصاص یافت.

همچنین شاخص کل هم‌وزن بورس، امروز با رشد 0.84 درصدی مواجه شد. این امر حاکی از ادامه توجه فعالان بورسی به نمادهای کوچکتر بازار است.

ترین‌های بورس امروز

امروز نمادهای«تاپیکو»، «شتران»، «همراه» و «و امید» در مجموع با 566 واحد، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص امروز برجای گذاشتند، در مقابل نمادهای «فارس»، «کگل» و «پارس» در مجموع با اثر 493 واحدی بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل تحمیل کردند.

نمادهای معاملاتی بانک تجارت، سایپا، های‌وب، گروه مپنا، پارس خودرو و فولاد مبارکه پربازدیدترین نمادهای بورسی بودند.

همچنین در بین نمادهای بورسی، بیشترین ارزش معاملات به نمادهای «های وب»، «وخارزم»، «واتی» و «نوری» اختصاص یافت. در بین صنایع بورسی نیز، گروه‌های خودرو و ساخت قطعات، محصولات شیمیایی، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و فلزات اساسی در صدر فهرست پرمعامله‌ترین گروه‌ها قرار گرفتند.

گفتنی است نمادهای «ثفارس» و «حتوکا» امروز با رشد قیمتی به ترتیب 11 و 8.5 درصدی مواجه شدند و بیشترین بازدهی روزانه را برای سهامداران خود به ارمغان آوردند. در طرف مقابل نمادهای «برکت»، «وپارس»، «غدشت» و «کسعدی» با بیشترین افت روزانه قیمت مواجه شدند.

کوتاه از فرابورس

شاخص کل فرابورس ایران نیز امروز با رشد 5 واحدی مواجه شد و هم‌جهت با شاخص بورس حرکت کرد. با احتساب این رشد، آیفکس به سطح 3هزار و 438 واحد رسید.

ارزش معاملات فرابورس 921 میلیارد و حجم معاملات هم بیش از 2 میلیارد بود. از این میزان، 566 میلیارد تومان به معاملات خرد سهام و حق تقدم در نمادهای عادی فرابورسی اختصاص یافت.

در میان نمادهای فرابورسی «کگهر» و «میدکو» در مجموع با تاثیر 16واحدی بیشترین تاثیر منفی را بر آیفکس داشتند، اما «دماوند»، «مارون»، «وهور»، «دی» و «شپاس» جمعا شاخص فرابورس را 12 واحد تنزل دادند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر