{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 372548

مدیر عامل شرکت فرابورس ایران مطرح کرد؛

به رغم آنکه موضوع واگذاری دوباشگاه پرطرفدار پایتخت در بودجه سال جاری پیش بینی شده، اما مدیر عامل فرابورس ایران در این خصوص اظهار داشت: هنوز زمینه کافی برای این اقدام وجود ندارد، به علاوه باید صورت‌های مالی دو باشگاه بررسی و در این‌باره تصمیم گیری شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس؛  امیر هامونی مدیر عامل فرابورس ایران در مورد موضوع واگذاری دو باشگاه فوتبال استقلال و پرسپولیس از طریق فرابورس گفت: واگذاری این دو باشگاه در بودجه 98 آمده و به وزارت ورزش و جوانان تکلیف شده، تا با همکاری سازمان بورس و خصوصی‌سازی، سرخابی‌ها در فرابورس در بازار پایه عرضه شوند.

وی گفت: تاکنون با آقای فولادگر رئیس کمیسیون اصل 44 و دستگاه‌های مرتبط 8 جلسه برگزار که ما هم  دعوت شدیم و پیشنهادهایی برای واگذاری سرخابی‌ها ارائه شده است و باید آماده‌سازی‌هایی انجام شود که البته هنوز زمینه واگذاری فراهم نشده است.

مدیرعامل فرابورس ایران در پاسخ به این پرسش که برای واگذاری سرخابی‌ها باید چه کارهایی انجام شود، گفت: مهمترین این زمینه‌ها صورت‌های مالی حسابرسی شده و اساسنامه این شرکت‌ها است که باید ارائه کنند و باید مدارک واگذاری را به فرابورس تحویل دهند، اما تاکنون هیچ مدرکی نداده‌اند و آخرین مدارک سرخابی‌ها مربوط به ده سال قبل است. آن زمان هم قرار بود این دو باشگاه واگذار شوند و هنوز مدارک جدید به فرابورس نرسیده است. از سویی یکی از زمینه‌های واگذاری سرخابی‌ها افزایش سرمایه است.

هامونی در پاسخ به این پرسش که آیا با وجود بدهی سرخابی‌ها امکان واگذاری آن‌ها وجود دارد، گفت: امکان عرضه سهام در بازار سوم فرابورس به صورت بلوکی هم‌اکنون نیز وجود دارد و این براساس قانون سیاست‌های اجرایی اصل 44 قانون اساسی است.

وی افزود: باید صورت‌های مالی به صورت حسابرسی شده ارائه و اگر این شرکت‌ها بدهی دارند، باید در صورت‌های مالی منعکس شود که چه مقدار بدهی دارند و اگر سود نداشته باشند، حسابرس مالی،  بندی در گزارش خود می‌آورد که منجر به مردودی گزارش حسابرسی خواهد شد.

مدیرعامل فرابورس در پاسخ به این پرسش که آیا تکلیفی که نمایندگان گفته‌اند که تا شهریورماه سرخابی‌ها از طریق فرابورس عرضه شوند، عملی خواهد شد، گفت: این بستگی به مدارک و مستندات دارد، ولی تاکنون مدارکی به ما نداده‌اند و اگر هر موقع مدارک لازم در مورد دو باشگاه را ارائه کنند، ما ظرف یکی دو روز آن را اعلام می‌کنیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری