کد خبر 264599

در آیین گشایش یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه

ستاری: تعداد استارتاپ‌ها به سرعت گسترش یافت/ بانکداری در آینده ماندگار است

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور در آیین گشایش یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه گفت:تعداد استارتاپ‌ها به سرعت گسترش یافته است‌.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور افزود؛ پیش‌تر در تاکسیرانی با جوانانی که مهاجرت کرده بودند و به کشور برگشتند تا با راه‌اندازی استارتاپ در حوزه تاکسیرانی فعالیت کنند، برخورد بدی صورت گرفت و حالا ممکن است این اتفاق در حوزه بانک و بیمه نیز رخ بدهد.

وی ادامه داد: از استارتاپ‌ها استقبال می‌شود زیرا خدمات را با قیمت مناسب و به صورت شفاف ارایه می‌کنند.

ستاری در مورد تلگرام گفت: بلایی که تلگرام بر سر کشور آورد به این دلیل است که استارتاپ‌های داخلی را زدیم.

وی همچنین افزود: طی دو سال گذشته با پلت فرم استارتاپ‌ها دو هزار جوان را به کشور بازگرداندیم.

معاون رییس جمهور درخصوص فضای مجازی در کشور اظهار کرد: فضای مجازی در حال توسعه است، با گوگل که در خانه‌ها است چه می‌خواهیم بکنیم؟

وی گفت: ورود به حوزه استارتاپ‌ها با ایجاد صندوق‌های خطرپذیر شروع شده است. ودادن وام به استارتاپ‌ها خیانت به آنهاست. باید آنها را تامین مالی کرد.

وی همچنین گفت: بانکداری در آینده ماندگار است اما آینده نظام بانکداری روشن نیست.و نمی‌توانیم با روش‌های جدید بجنگیم باید از آنها حمایت کرده و ایده‌های جدید را بپذیریم.

معاون رییس جمهور افزود:خوشحالم از اینکه بانک‌ها و بیمه‌ها در این حوزه‌ها وارد شدند و شاهدیم که تراکنش‌های بالایی با استفاده از تکنولوژی‌های جدید انجام می‌شود. وبه زودی استارتاپ‌ها بزرگ‌ترین شرکت‌های کشور می‌شوند.

این خبر درحال تکمیل است  ...

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری