کد خبر 256291

امروز تالار صنعتی بیشترین سهم بازار کالا را به خود اختصاص داد:

فولاد مبارکه و دوشنبه‌های بورس‌کالا

امروز بورس‌کالا شاهد معامله ۱۶۳هزار تن محصول به ارزش سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بود. در این میان با ارزش‌ترین تالار به میزان ۸۵۰ میلیارد ریال به تالار صنعتی تعلق گرفت که بازیگران اصلی آن مانند اغلب دوشنبه‌ها به فولاد مبارکه تعلق داشت.

اقتصاد آنلاین - لیلی شهیر؛ امروز دوشنبه 14 اسفند بورس کالا شاهد معامله حدود 163 هزار تن محصول به ارزش سه هزار و 500 میلیارد ریال بود که در یک 433 قرارداد انجام شد. این در حالیست که معاملات دیروز 12هزار و 629 میلیارد ریال ارزش داشت. از این میزان حدود850 میلیارد ریال به رینگ صادراتی تعلق دارد. در معاملات امروز بورس‌کالا، تالار پتروشیمی با ارزشترین تالار (حدود یک هزار و 62 میلیارد ریال) و تالار طلا کم ارزشترین تالار (حدود 36 میلیارد ریال) بود. 

تالار صنعتی

تالار محصولات صنعتی و معدنی طی امروز معامله 20 کیلوگرم شمش طلا و50 دستگاه خودرو سراتو را تجربه کرد. علاوه بر این 33 هزار و 385 تن انواع ورق های فولادی در سیستم معاملات مچینگ به فروش رسید.

گفتنی است، فولاد مبارکه اصفهان و معدن زرشوران عرضه‌کنندگان عمده تالار صنعتی بودند. در میان محصولات عرضه شده بیشترین ارزش به میزان 307میلیارد ریال به «ورق گرم C» شرکت فولاد مبارکه تعلق داشت. این محصول امروز با قیمت دو هزار و 460 تومان به طور سلف (مچینگ) معامله شد. کم‌ارزشترین محصول این تالار هم به «ورق گالوانیزه G» محصول فولاد مبارکه اختصاص دارد. این محصول به قیمت کیلویی سه هزار و 503 تومان و به شکل سلف (مچینگ) داد و ستد شد.

تالار پتروشیمی و نفتی

امروز در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی نیز 17 هزار و 349 تن مواد پلیمری، 200 تن مواد شیمیایی، 5 هزار و 263 تن قیر، 22 هزار و 540 تن وکیوم باتوم، 7 هزار تن لوب کات و 150 تن گوگرد معامله شد.

با‌ارزشترین محصول تالار پتروشیمی هم امروز به «وکیوم باتوم» شرکت پالایش نفت بندرعباس به میزان171میلیارد ریال تعلق داشت. وکیوم باتوم امروز با قیمت یک هزار و 146 تومان در هر کیلو و به میزان قیمت پایه معامله شد. این محصول به شکل نقدی مورد معامله قرار گرفت.

قیر 85100 به عرضه کنندگی شرکت نفت پاسارگاد تبریز نیز امروز کم ارزشترین محصول تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی بود. این محصول با قیمت حدود کیلویی یک هزار و 400 تومان به شکل نقدی داد و ستد شد.

08

تالار کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی هم در روز دوشنبه، میزبان دادوستد 49 تن ذرت دانه‌ای در قالب طرح قیمت تضمینی، یک هزار تن روغن خام و چهار هزار تن گندم خوراکی و 128 هزار قطعه جوجه یک روزه بود.

گفتنی است، «روغن خام سویا» به عرضه‌کنندگی آرژانتین با ارزش 33 میلیارد و 200 میلیون ریال در جایگاه با ارزشترین محصول تالار کشاورزی قرار گرفت. روغن خام سویا با قیمت کیلویی سه هزار و 318 تومان و به شکل نقدی معامله شد در حالیکه قیمت پایه آن سه هزار و 300 تومان تعیین شده بود.

 کم‌ارزشترین محصول این تالار هم به ذرت دانه‌ای (ماده 33) کرمان تعلق دارد. این محصول به قیمت 870 تومان به ازای هر کیلو و به طور نقدی داد و ستد شد.

 همچنین تالار صادراتی بورس کالای ایران، 14 اسفند ماه، شاهد دادوستد 69۶۹ هزار و 40 تن انواع قیر بود. بازار فرعی بورس کالای ایران هم طی این روز معامله 69 تن ضایعات فلزی، 22 تن روغن کارکرده لوکوموتیو و یک تن تراورس چوبی فرسوده را تجربه کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر