مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری مطرح کرد؛

رشد ٣٢ درصدی صندوق بازنشستگی طی سه سال/٥٠ درصد شرکت‌ها بورسی شدند

رییس صندوق بازنشستگی کشوری از رشد ٣٢ درصدی پس از ساماندهی ٥ هلدینگ زیر مجموعه این صندوق خبر داد و گفت: ٥٠ درصد شرکت های ما وارد بورس شدند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین، محمود اسلامیان در حاشیه نمایشگاه "صندوق های بازنشستگی پیشران توسعه ملی" با اشاره به اینکه صندوق های بازنشستگی در همه دنیا نقش عمده ای در توسعه اقتصادی دارند، گفت:٥ هلدینگ تخصصی را طی سه سال گذشته ساماندهی کردیم و از آن پس شاهد رشد ٣٢ درصدی بودیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سود شرکت های ما در سال ٩٢، ٨٠٠ میلیارد تومان بود، افزود:این میزان در سال گذشته به ١٥٠٠میلیارد تومان افزایش یافت.

رییس صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد:سرمایه ای که دراختیار صندوق های بازنشستگی است باید با شفافیت اداره شود و بهره وری بالایی داشته باشد تا بتواند بخشی از تعهدی که صندوق ها نسبت به بازنشستگان دارند ایفا کنند.

اسلامیان ادامه داد: در همین راستا قراردادی را با شرکت های توانمند داخلی منعقد کردیم.

وی ادامه داد: یک سیستم DI را در همه شرکت های صندوق در حال اجرا داریم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: تعدادی از شرکت های صندوق هنوز در بورس نیستند. هلدینگ ها را موظف کردیم که واحدها را به بورس ببرند.

اسلامیان تصریح کرد: در ماه گذشته حداقل ۳ شرکت ما به بورس رفتند.  باید تلاش کنیم شرکت ملی نفتکش ایران که مقدمات کار آن ظرف یکسال گذشته انجام شده هم وارد بورس شود که کمک می کند شفافیت لازم در اداره صندوق ها به صورت پایدار و نه سلیقه ای اعمال شود.

وی عنوان کرد: وقتی شرکت ها به بورس می روند، یکی از امتیازات آن کمک به شفافیت مالی شرکت هاست. پیگیر هستیم در برخی کشورهای منطقه نیز برخی شرکت های موفق در بورس را در بورس های منطقه هم ارائه کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حدودا ۴۵ شرکت مدیریتی داریم و در تعدادی از شرکت ها هم سهامدار هستند.

اسلامیان افزود: یک سامانه تحت عنوان DI را به کمک متخصصین داخلی طراحی کردیم و فکر می کنم از اوایل سال ۹۶ به تدریج شرکت های صندوق تحت این سیستم بروند.

اسلامیان افزود: این سیستم کمک می کند که مدیران صندوق بتوانند کنترل لازم بر منابع انسانی، مالی و بهره وری شرکت ها داشته باشند و به صورت منطقی شرکت ها را هدایت می کنند.

رییس صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه ٥٠ درصد شرکت های ما وارد بورس شدند، درباره شرکت کفش ملی خاطرنشان کرد:کفش ملی برای اکثر مردم ایران نوستالژی دارد و اوایل انقلاب مصادره شد و مشکلاتی داشت.

وی تاکید کرد:با گروه های طراحی معتبر در دنیا انتقال تکنولوژی را انجام دادیم و با توجه به سلیقه مردم سعی کردیم از بازار به تولید برسیم.

اسلامیان با اشاره به اینکه طی دو دهه گذشته مسیر کفش ملی از تولید به بازار بوده است ، ادامه داد:بازاریابی دقیقی با مشاوره داخلی و خارجی انجام دادیم و هدف تامین کفش برای طبقات مختلف بود  و در نهایت شاهد تغییر کفش ملی از نظر محتوا و شکل خواهیم بود.

به گفته او شعب کفش ملی شاید حدود ٣٠ سال است که تغییر نکرده اند.

اسلامیان درباره عیدی بازنشستگان نیز گفت: هدفمان این است که حقوق اسفند و عیدی را حتی اگر شده، یک روز هم زودتر پرداخت کنیم. ولی اکثر سازمان های کشور امسال با کسری اعتبار مواجه هستند.

وی افزود: صندوق هم کسری اعتبار دارد و خواهش کردیم از مسوولین با توجه به این که میانگین پرداخت به بازنشستگان با وجود اصلاحات خوبی که طی ۳ سال گذشته صورت گرفته و هنوز در حد رفع نیاز نیست، امیدواریم امسال کسری اعتبار به موقع تامین شود و ما شرمنده بازنشستگان نشویم.

وی تاکید کرد: زمان واریز دقیق  عیدی را نمی توانم اعلام کنم. اگر خزانه دار بودم می گفتم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر