{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 435320

عضو هیأت مدیره خانه صنعت ایران با تأکید بر لزوم تسهیل شرایط بازپرداخت تسهیلات واحدهای آسیب دیده از کرونا، گفت: این واحدها باید بدون توجه به بدهی معوق و چک برگشتی بتوانند از تسهیلات برخوردار شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، آرمان خالقی مورد روند پرداخت تسهیلات به صنایع آسیب دیده از بحران کرونا، اظهار داشت: وزارت صنعت در حال بررسی این مسئله است و بر این اساس قرار است ۷۵ هزار میلیارد تومان به واحدهای آسیب‌دیده اختصاص یابد و برای واحدهای صنعتی به ازای هر کارگر ۱۲ میلیون تومان پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: قرار است وزارت کار سامانه‌ای برای ثبت درخواست شرکت ها ایجاد کند تا با توجه به تعداد پرسنل بیمه شده و وضعیت واحدها، کار سطح سنجی و تخصیص منابع صورت گیرد.

 خالقی با تاکید بر اینکه روال پرداخت این تسهیلات نباید مانند گذشته باشد، گفت: بروکراسی مربوط به پرداخت این تسهیلات باید کاهش یابد و در عین حال، مدت زمان بازپرداخت آن طولانی تر و میزان وثیقه های دریافتی از تولیدکنندگان نیز نسبت به گذشته کمتر شود.

 عضو هیأت مدیره خانه صنعت ایران تصریح کرد: روال پرداخت این تسهیلات باید سریع صورت گیرد و مدارک و مستندات کمتری از متقاضیان مطالبه شود.

وی ادامه داد: همچنین در پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از شیوع کرونا باید به این موضوع توجه شود که واحدهای آسیب‌دیده بدون توجه به بدهی معوق و همچنین داشتن چک برگشتی بتوانند از این تسهیلات برخوردار شوند، زیرا در شرایط فعلی اکثر واحدها با بدهی معوق و برگشت چک روبرو شده‌اند.

خالقی افزود: اگر قرار باشد در پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا مانند روال پرداخت وام‌های قبلی، به موضوع بدهی معوق و چک برگشتی توجه شود، بسیاری از واحدها موفق به دریافت این تسهیلات نخواهند شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری