کد خبر 546856

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

پوست خربزه زیر پای رییسی / آیا آقای رییسی که می‌گفت مشکل از نظام بانکی ماست، بانکداری خصوصی و مدیریت بانک پاسارگاد را الگوی نظام بانکی می‌ داند؟

با خصوصی‌شدن بانک‌ها در ایران مشکلات زیادی در سیستم پولی کشور بوجود آمد و این بانک‌ها ناترازی‌های بزرگی را رقم زدند.

به گزارش اقتصادآنلاین، چهارشنبه هفته گذشته، ۲۳ تیر، جمعی از اقتصاددانان با رییس جمهوری منتخب دیدار و به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. اما این نشست نکته‌ای مهم داشت که بدان پرداخته نشد.

در این نشست مجید قاسمی، مدیر عامل بانک پاسارگاد نیز حضور داشت. قاسمی در حالی در این نشست به عنوان اقتصاددان معرفی شد که صرفا مدیرعامل یک بانک خصوصی است. 

 با خصوصی‌شدن بانک‌ها در ایران مشکلات زیادی در سیستم پولی کشور بوجود آمد و این بانک‌ها ناترازی‌های بزرگی را رقم زدند.

مشخص نیست که آیا آقای رییسی مدیریت مجید قاسمی را موفق می‌داند یا دوره او در بانک مرکزی را موفق ارزیابی می‌کند یا تاسیس یک بانک بدست او پس از خروج از بانک مرکزی را که مصداق درب‌های چرخان در اقتصاد کشور و در دنیا بشدت ممنوع است، موفقیت می‌داند؟!

آنچه مشخص است این است که حضور افرادی مثل قاسمی چیزی بیشتر از پوست خربزه زیر پای رییس جمهوری حجت الاسلام رییسی نیست.

مجموعه رسانه‌ای اقتصاد آنلاین به زودی در سلسله گزارش‌هایی به بررسی شبکه سهامداری بانک پاسارگاد، وام‌دهی گسترده این بانک به شرکت‌های اقماری یا دارای سهامدار مشترک با بانک، فروش ارز ترجیحی با نرخ آزاد در بحران دهه ۹۰ و برخی از پرونده‌های مفتوح و بسته شده نظارتی این بانک در نهادهای مختلف و چرایی عدم اجرای احکام صادر شده قبلی برای مدیرعامل این بانک می‌پردازد که تنها مدیر بانکی است که به جلسه با رییس جمهور منتخب هم دعوت می‌شود!

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۲

  چاره ای نیست، باید با این بانکها کاملا مماشات کرد هرچند در خدمات شون طبق قوانین و ضوابط شهره آفاق هستند.

 • روحانی
  ۰ ۰

  سلام خدمت رسانه دولت روحانی
  دولت روحانی پوسته خربزه زیر پای تمام مردم انداخته
  نگران اون یکی نباش