کد خبر 508728

در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۰ تصویب شد؛

تکلیف بانک‌ها برای واریز ۴۰درصد از سهم امور پژوهشی به خزانه

نمایندگان مردم در خانه ملت، بانک ها را مکلف به واریز ۴۰ درصد از هزینه پژوهشی خود به خزانه شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 6 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 1400، با بند "ح" تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه در مورد سهم امور پژوهشی موافقت کردند.

براساس بخش درآمدی بند "ح" تبصره 9 ماده واحده این لایحه؛ شرکتها، بانکها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت مندرج در پیوست شماره (3) این قانون، مکلفند در اجرای تکالیف قانونی مربوط، حداقل چهل‌‌درصد (40%) از هزینه امور پژوهشی خود مندرج در آن پیوست را در مقاطع سه‌ماهه به میزان بیست و پنج‌درصد (25%)، به حساب خاصی نزد خزانه‌داری کل‌ کشور واریز کنند. وجوه مصرف نشده دستگاههای اجرایی به سال بعد منتقل می شود.

گفتنی است در جریان بررسی پیشنهادات نمایندگان محمدرضا صباغیان بافقی، گفت: شرایطی که برای ارائه پیشنهادات در صحن وجود دارد به دلیل عدم رعایت آئین نامه از طرف نمایندگان و هیات رییسه است البته اگر آئین نامه اصلاح شود بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.

 محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات این نماینده، گفت: در صورت اصلاح آئین نامه داخلی بسیاری از مشکلات برای ایراد پیشنهادات نمایندگان به لایحه بودجه رفع می شود، از همین رو از رییس کمیسیون آئین نامه داخلی می خواهیم که طرح اصلاح آئین نامه را ارائه کند تا وقت مجلس بیش از این گرفته نشود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر