کد خبر 499843

بانک مرکزی اعلام کرد؛

شرط جدید پذیرش تراکنش‌های بانکی/ کدام افراد از دریافت خدمات بانکی محروم می‌شوند؟

طبق اعلام بانک مرکزی از ۵ بهمن ماه سالجاری تراکنش‌های بدون کد ملی یا شناسه ملی از سوی بانک‌ها پذیرش نمی‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  ایسنا، با اعلام بانک مرکزی و در راستای اجرای فرآیند جلوگیری از انجام تراکنش‌هایی که به یک شخص حقوقی و حقیقی مربوط نیستند، از یکشنبه هفته بعد بانک‌ها تراکنش‌هایی که در سامانه ساتنا انجام شوند و کد ملی یا شناسه ملی نداشته باشند را برگشت می‌زنند و پذیرش انجام نمی‌شود. 

گفتنی است که این قانون بلافاصله در سامانه‌های بین بانکی و درون بانکی اجرا خواهد شد. 

در این بین، افراد حقیقی و حقوقی که کد ملی یا شناسه ملی خود را به بانک احراز نکرده باشند، از این زمان به بعد نمی‌توانند از خدمات بانکی بهره مند شوند. 

علاوه براین، لازم است بدانید که ساتنا سامانه‌ای الکترونیکی است که پردازش و تسویه تراکنش‌های بین بانکی و دستور پرداخت‌های فوری را به صورت انفرادی و آنی انجام می‌دهد. در این سامانه مشتریانی که در بانک ملی دارای یکی از انواع حساب (جاری، پس انداز و کوتاه مدت) هستند، می‌توانند نسبت به انتقال وجوه (مبالغ بیش از ۱۵ میلیون تومان) به حساب خود و یا سایر افراد در سایر بانک‌ها اقدام کنند.

سامانه ذکر شده به مشتریان یک بانک این امکان را می‌دهد تا با مراجعه به شعب بانک خود و یا از طریق سامانه اینترنتی بانک حواله‌هایی با مبالغ بیش از ۱۵ میلیون تومان را به هر حسابی در هر بانکی انتقال دهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناصر علیزاده
  ۴ ۱

  خواهشا یک فکری برای اتباع افغانستان بامداریک امایش بکنید اسمان برزمین نمخورد

 • حسین نیکمردترکداری
  ۱ ۱

  بانک مرکزی نظرمن این است که کدملی برای چه ثبت شود قبول نیست چرا

 • خرمست
  ۳ ۱

  دولت دوباره میخواد همه حسابهای مردم رو خالی کنه

 • امیر
  ۱ ۱

  و یک بار دیگر دولت به هکر ها برای خالی کردن جیب مردم کمک کرد،الان یک هکر میاد ی سایت جعلی میسازه،هم حسابو خالی میکنه، هم از اطلاعات هدیتی کلاهبرداری میکنه،دست مریزاد دولت مردان