کد خبر 497612

بانک مرکزی اعلام کرد؛

اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید/ ثبت سفارش‌ ۵بانک و موسسه به ارزش ۱۱.۶هزار میلیارد ریال

بانک مرکزی ضمن اعلام نتیجه‌ سی و سومین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی مورخ ۲۳ دی‌‌‌ماه ۱۳۹۹، به اطلاع می‌رساند ‌حراج جدید اوراق یاد شده در تاریخ ۳۰ دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، بر اساس اعلام بانک مرکزی و پیرو اطلاعیه روز سه‌شنبه ۱۶ دی‌ماه ۱۳۹۹ در خصوص برگزاری حراج اوراق بدهی دولتی به اطلاع می‌رساند، طی برگزاری سی و سومین مرحله از این حراج، ۵ بانک و موسسه اعتباری سفارش‌های‌ خود را به ارزش ۱۱.۶ هزار میلیارد ریال در سامانه‌ بازار بین‌بانکی ثبت کردند.

وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز با فروش ۱.۵ هزار میلیارد ریال اوراق «اراد۵۵» با نرخ بازده تا سررسید ۲۱.۵ درصد، ۹.۶ هزار میلیارد ریال اوراق «اراد۶۴» با نرخ بازده تا سررسید ۲۰.۵ درصد و ۴۶۳ میلیارد ریال «اراد۶۵» با نرخ بازده تا سررسید ۲۱.۵ درصد موافقت کرد.

معاملات مربوط به فروش این اوراق به نهادهای مالی برنده در روز سه‌شنبه ۲۳ دی‌‌‌ماه ۱۳۹۹ توسط کارگزاری بانک مرکزی در سامانه معاملاتی بورس ثبت شد.

همچنین طی هفته گذشته، ۳.۵ هزار میلیارد ریال اوراق «اراد۵۵» با نرخ بازده تا سررسید ۲۱.۵ درصد و ۸.۲ هزار میلیارد ریال اوراق «اراد۶۰» با نرخ بازده تا سررسید ۲۱.۵ درصد از طریق عرضه تدریجی و همچنین ۳۱ هزار میلیارد ریال اوراق «اراد۶۶»، «اراد۶۷»، «اراد۶۸» و «اراد۶۹» از طریق پذیره‌نویسی خریداری شد.

کارگزاری بانک مرکزی در راستای عرضه تدریجی اوراق در تواترهای هفتگی، مرحله سی و چهارم حراج اوراق بدهی دولتی جهت فروش به بانک‌ها، موسسات اعتباری غیربانکی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های بیمه‌ای و شرکت‌های تأمین سرمایه را در روز سه‌شنبه ۳۰ دی‌ماه ۱۳۹۹ اجرا می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر