کد خبر 469029

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

بررسی سوال چهار نماینده از وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادی

یک عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی سوال چهار نماینده از وزیر اقتصاد و همچنین بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از بانک‌های خصوصی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سید غنی نظری با اشاره به جلسه عصر امروز (سه‌شنبه) کمیسیون اقتصادی با حضور دژپسند وزیر امور اقتصاد و دارایی برای پاسخگویی به سوال چهار نفر از نمایندگان گفت: سوال اول درباره لزوم تقویت گمرک چابهار و تجهیز امکانات آن بود که مقرر شد، بعد از دو هفته طی جلسه‌ای با رئیس کل گمرک و رئیس مناطق آزاد تجاری میزان اجرای تعهدات نسبت به اجرای این موضوع بررسی شود که در صورت عدم اجرا سوال به صحن علنی ارسال خواهد شد.

وی افزود: دلخوش نماینده صومعه سرا هم سوالی درباره مدیریت گمرکات مربوط به استان گیلان داشت که مقرر شد وزیر اقتصاد این موضوع را بررسی و نتیجه را به کمیسیون اقتصادی ارائه کند.

نظری یادآور شد: میرتاج‌الدینی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو هم سوالی درباره گمرکاتاستان آذربایجان و بی توجهی به تجهیز و نیرو این مراکز بود که مقرر شد، این موضوع هم طی یک ماه بررسی شود و در صورت عدم اجرا این سوال هم به صحن ارسال می‌شود.

وی اضافه کرد: مختار نماینده آبادان درباره بی توجهی به گمرکات کل کشور سوال داشت که قرار شد؛ طی بیست روز مشکلات مطروحه را بررسی کند. دژپسند هم درباره سوالات، پاسخ‌های مبسوطی ارائه کرد.

نظری خانقاه همچنین گفت: موضوع بعدی جلسه طرح تحقیق و تفحص از بانک های خصوصی بود که بعد از بررسی با حضور روسای برخی بانک‌ها مقرر شد طی مدت دو هفته مسایل را بررسی کنند. همچنین مقرر شد هفته بعد جلسه‌ای با حضور روسای بانک‌های خصوصی برگزار شود و پاسخ‌های آنها درباره موارد یازده گانه این تحقیق و تفحص بررسی شود، در صورت ارائه پاسخ‌های قانع کننده، از انجام تحقیق و تفحص صرف نظر می‌شود و در غیر این صورت این کار انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر