کد خبر 460840

نتیجه یازدهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی اعلام شد؛

انتشار ۵۳هزار میلیارد انواع اوراق مالی

معاونت خزانه داری وزارت اقتصاد نتیجه یازدهمین مرحله از حراج اوراق بهادار دولتی در هفته منتهی به مورخ ۲۸مرداد ماه را اعلام کرد، بر این اساس تاکنون حدود ۵۳هزار میلیارد تومان انواع اوراق عرضه شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، خزانه‌داری کل کشور طی ماه های اخیر نسبت به انتشار و عرضه اوراق بهادار دولتی با استفاده از روش‌های مختلف از جمله برگزاری دوازده مرحله حراج اوراق بدهی میان بانک‌ها، موسسات اعتباری غیربانکی و نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه (از قبیل صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های تأمین مالی) و پذیره‌نویسی اوراق از طریق کارگزاری بانک مرکزی و سیستم مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران اقدام نموده است.

بر اساس این گزارش حسب تصمیمات اتخاذ شده در راستای تأمین مالی بهینه، در اولین مرحله فروش اوراق از طریق متعهد پذیره‌نویسی به همراه برگزاری دوازدهمین مرحله حراج اوراق مالی اسلامی درهفته منتهی به تاریخ 28. 5. 1399 انجام شد، پس از اخذ سفارش‌های خرید اوراق از متقاضیان یادشده در سامانه‌های بازار بین‌بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، مجموعاً مبلغ 4.521 میلیارد تومان شامل مبلغ 2.000 میلیارد تومان از طریق متعهد پذیره‌نویس و مبلغ 2.521 میلیارد تومان در فرآیند حراج به شرح جدول زیر  به فروش رسید.

وزارت امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران ,

طی برگزاری یازده مرحله قبلی حراج اوراق بدهی دولت تا پایان هفته چهارم مردادماه 1399، در مجموع معادل52,840 میلیارد تومان تأمین مالی صورت گرفته بود که جزئیات آن در جدول زیر ارائه می‌شود:

بر این اساس حدود 30 درصد کل اوراق در بازار سرمایه جذب شده است. مجموع اوراق عرضه شده حدود 53 هزار میلیارد تومان میباشد.

وزارت امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران ,

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری