کد خبر 507091

بعد از چند روز؛

پذیرش محموله‌های تجاری در اسلام قلعه از سر گرفته شد

بعد از چند روز از انفجار عظیم در یکی از گمرکات مرزی افغانستان، پذیرش محموله‌های تجاری به غیر از سوخت در اسلام قلعه، از سرگرفته شد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، با بازگشایی مجدد گمرک اسلام قلعه افغانستان ، کلیه کالاهای تجاری متوقف در مرز "دوغارون" به غیر محموله های سوختی از سوی گمرک  "اسلام قلعه" افغانستان از امروز پذیرش می شوند.

 پس از آتش سوزی گسترده در گمرک" اسلام قلعه" افغانستان، از روز گذشته به صورت محدود کامیون های حامل کالاهای سریع الفساد از سوی این گمرک پذیرش شد  و از امروز نیز با اعلام طرف افغان، امکان ارسال کلیه  کامیون های تجاری متوقف در مرز "دوغارون" به غیر از محموله های سوختی فراهم شده است.

 این تصمیم صرفا برای کامیون های متوقف در مرز "دو غارون" است  که حدود دو هزار و 500 دستگاه است  که نزدیک به دو هزار دستگاه از آن دارای محموله های تجاری غیر سوختی هستند و شامل محموله های جدید نمی شود. بر همین اساس تا اطلاع ثانوی و تخلیه کامیون های مرز ورود محموله های جدید به "دوغارون" ممنوع است.

محموله های سوختی، شامل بنزین، گاز مایع، گاز، گازوئیل  می شود که فعلا بنا به اعلام طرف افغان، پذیرش آنها  توسط گمرک اسلام قلعه صورت نمی گیرد.

در همین خصوص سخنگوی گمرک گفته بود، بعد از اعلام آمادگی گمرک ایران برای ارسال کالاهای فسادپذیر و همراهی گمرک افغانستان تا ساعتی دیگر اولین محموله کالاهای فسادپذیر از گمرک "دوغارون" خراسان رضوی خارج و وارد گمرک "اسلام قلعه" افغانستان می شود.

به گفته این مقام مسئول، حدود 30 کامیون کالای صادراتی فسادپذیر که عمدتا میوه و سبزیجات است، از ساعتی دیگر وارد خاک افغانستان و گمرک "اسلام قلعه" این کشور می شود.  از امروز کارکنان گمرک" اسلام قلعه افغانستان" مستقر شدند و یکی از باسکول های این گمرک نیز برای انجام توزین محموله های تجاری فعال شده است.

لطیفی تاکید کرد: گمرک ایران آمادگی دارد به شرط آمادگی و  پذیرش گمرک افغانستان در " اسلام قلعه"  تشریفات گمرکی  کالاهای سریع الفساد و  سایر محموله های صادراتی و ترانزیتی برای ورود به افغانستان انجام دهد. بعد از حریق گسترده در گمرک "اسلام قلعه" افغانستان، امروز اولین محموله های تجاری از بازارچه مرزی، منطقه ویژه و گمرک "دوغارون" خراسان رضوی به افغانستان ارسال می شود.

‌ بعد از انفجاز عظیم چند روز قبل در گمرک اسلام قلعه خسارت زیادی به زیر ساختهای این گمرک وارد شد و حتی برای مدتی گمرک دغارون ایران نیز تعطیل شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر