یک مقام مسئول مطرح کرد؛

سودجویی جدید در توزیع نهاده‌های دامی

نایب رئیس کانون مرغداران گوشتی گفت: سبک جدیدی از سودجویی در توزیع نهاده های دامی انجام می شود و علی رغم واریز تمام مبلغ؛ نهاده به طور کامل در اختیار مرغدار قرار نمی‌گیرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از  صدا و سیما، حبیب اسداله نژاد اظهار داشت: این شکل جدید سودجویی در تأمین نهاده‌ها به این شکل صورت می‌پذیرد که مرغدار مبلغ سهمیه‌ای را که به او اختصاص یافته است به طور کامل به حساب تاجر واریز می‌کند و وارد کننده در ارسال سودجویی می‌کند و یک تا دو درصد نهاده را کمتر از آنچه خریداری شده است برای مرغدار ارسال می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به حجم جوجه‌ریزی که صورت می‌پذیرد با انجام این عمل چیزی در حدود ۵۰۰ هزار تن سودجویی در توزیع نهاده‌های دولتی انجام می‌گیرد.

اسداله نژاد خاطرنشان کرد: به این ترتیب نهاده اختصاصی به سهمیه دامداران برای او محاسبه نمی‌شود و این نهاده‌ها سر از بازار سیاه در می‌آورد و به صورت آزاد با قیمت بسیار بالاتر به فروش می‌رسد و سود فروش هم به جیب تاجری می‌رود که نهاده را باید برای مرغداری ارسال می‌کرده است.

نایب رئیس کانون مرغداران گوشتی تاکید کرد: موضوع دیگری که این روزها جدی شده چالش حمل و نقل و توزیع نهاده‌هاست به این ترتیب که شرکت‌های حمل و نقل شماره واحدهای مرغداری را در اختیار رانندگان قرار می‌دهند و رانندگان هم برای ارسال بار به مرغداری مورد نظر مطالبه‌ای فراتر از بارنامه از واحد مرغداری می‌کنند.

وی افزود: این مبلغ برای هر ماشین که قرار است بار را ارسال کند بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است که این نیز نوع جدیدی از سودجویی محسوب می‌شود.

اسداله نژاد گفت: می‌بایست مسئولان به این موضوع ورود جدی کنند و جلوی این تخلف را بگیرند تا تولیدکنندگان متضرر نشوند.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

آخرین خبر ها