کد خبر 479915
دبیر ستاد رفع موانع تولید اعلام کرد:

تسهیلات جدید برای تولیدکنندگان طلبکار از دولت

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: بانک یا دستگاه پول ستان اجازه ندارد اقدامی حقوقی یا اجرایی علیه واحدهای تولیدی طلبکار از دستگاههای دولتی یا نهادهای عمومی انجام دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین، هفتاد و هشتمین جلسه دبیرخانه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با موضوع نحوه حمایت از واحدهای تولیدی طلبکار از دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی برگزار شد.

میثم زالی در این جلسه با اشاره به رویه اشتباهی که برخی مؤسسات و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی در پرداخت مطالبات تولیدکنندگان دارند، گفت: متأسفانه برخی دستگاه‌ها که طرف حساب تولیدکنندگان هستند، پس از انجام تعهدات تولیدکننده، پرداخت‌ها را ماه‌ها به تأخیر می‌اندازند و از آن سو واحد تولیدی که مطالبات خود را دریافت نکرده از سوی بانک‌ها و دستگاه‌های پول ستان برای تسویه بدهی خود تحت فشار قرار می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در شرایط سخت اقتصادی که واحد تولیدی به هر روشی توانسته تولید خود را حفظ کند، باید با تصویب مصوبات حمایتی مانند همین مصوبه تهاتر بدهی، از واحدهای تولیدی حمایت همه جانبه انجام داد.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: در صورت تصویب نهایی این مصوبه، بانک یا دستگاه پول ستان اجازه ندارد اقدامی حقوقی یا اجرایی علیه واحدهای تولیدی طلبکار از دستگاه‌های دولتی یا نهادهای عمومی انجام و یا محدودیت‌هایی علیه واحد اعمال کند.

ارسال نظر