کد خبر 473251

رییس سازمان حمایت خبر داد:

افزایش تولید ماسک پارچه‌ای

رییس سازمان حمایت با اشاره به برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت تولید ماسک پارچه‌ای، گفت: نمونه کارهای تولیدی از ماسک پارچه ای جدید با رعایت استانداردهای لازم حداکثر تا هفته آینده تهیه می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، عباس تابش با اعلام اینکه ظرفیت تولید ماسک پارچه‌ای از سوی اصناف افزایش خواهد یافت، اظهار داشت: بر این اساس نگرانی از بابت تأمین کالا در سطح عرضه و نیاز مردم وجود ندارد.

رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تصریح کرد: در شرایط خاصی قرار داریم و این شرایط نیاز به اتخاذ تصمیمات ویژه دارد، لذا امیدوارم بتوانیم با همکاری تمامی واحدهای تولیدی و نهادهای مرتبط، با افزایش ظرفیت تولید، به راحتی ماسک‌های پارچه‌ای را در دسترس عموم مردم قرار دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت تأمین ماسک ارزان قیمت و مناسب برای کلیه اقشار مختلف جامعه، به ویژه برای جامعه هدف سازمان بهزیستی و کمیته امداد، جلسه‌ای با حضور نمایندگانی از بسیج اصناف، کمیته امداد، بازرسی نهاد ریاست جمهوری، اتحادیه تولید و فروش پوشاک و دیگر دستگاه‌های مرتبط در محل این سازمان برگزار شد.

تابش افزود: در این جلسه پیشنهاد شد تا ماسک‌هایی با استانداردهای مورد تأیید مراجع ذیصلاح و با قابلیت استفاده زمانی چند برابر، تولید و در اختیار اقشار کم درآمد جامعه قرار گیرد.

وی با ارائه توضیحاتی در مورد مواد به کار رفته در ساخت این ماسک‌ها، تصریح کرد: با اتخاذ تمهیدات لازم مقرر شد برای مقابله با ویروس کرونا ماسک‌های پارچه‌ای تولید شود که لایه داخلی یا همون مت بلون آن قابل تعویض و بدنه آن قابل شستشو و حتماً مورد تأیید وزارت بهداشت باشد.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه عرضه فراوان ماسک‌های پارچه‌ای و قابل شستشو که مورد تأیید وزارت بهداشت نیز باشند می‌تواند موجب کاهش هزینه خانوارها شود، گفت: نمونه کارهای تولیدی از ماسک پارچه‌ای جدید با رعایت استانداردهای لازم حداکثر تا هفته آینده تهیه، ارائه و استعلام‌های فنی لازم در خصوص میزان ایمنی و استاندارد بودن پارچه‌های مذکور و نحوه استفاده از آن از سازمان غذا و دارو، معاونت امور صنایع وزارت صمت، سازمان انرژی اتمی و دیگر سازمان‌های متولی این امر اخذ شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر