کد خبر 470638

با وجود تحریم‌ها و کرونا؛

یک روز هم تجارت دریایی متوقف نشد

معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: همه راهبردهای دریایی کشور در حوزه اقتصاد و تجارت، به رغم محدودیت‌های ناشی از تحریم و شیوع کرونا، در شرایط ایمن و مطمئن انجام شد و حرکت کشتیرانی تجاری ایران در مسیرهای بین‌المللی، حتی یک روز هم متوقف نشده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، جلیل اسلامی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی اظهار کرد: کشتیرانی ایران، اعم از کشتیرانی دولتی و بخش خصوصی با وجود تهدیدها و محدودیت ها، شرایط پایدار و قابل اطمینانی را برای تجارت کشور فراهم کردند. کشتیرانی بخش خصوصی در شرایط سخت تحریم و کرونا به کمک کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران آمد و در همین راستا تمهیداتی فراهم شد تا نقش کشتیرانی‌های کوچک و بخش غیر دولتی در اقتصاد حمل و نقل کشور بیش از گذشته شود.

مشکل سوخت کم سولفور حل شد

وی با بیان اینکه تأمین سوخت کم سولفور، یکی از الزامات دریایی بود، تصریح کرد: هم اکنون اعلام می کنیم که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران کاملا به استانداردهای بین المللی مجهز است و هیچ بندری در دنیا نمی‌تواند برای کشتیرانی ایران، محدودیت ایجاد کند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: آموزش های دریانوردی برای تربیت شایسته دریانوردان جهت کشتیرانی داخلی و بازرگانی خارجی، با وجود شرایط کرونا با رعایت پروتکل، انجام شد.

خبری از دزدان دریایی نیست

اسلامی با تأکید بر اینکه چند وقتی است دیگر خبری از دزدان دریایی نیست، گفت: ریشه کنی دزدان دریایی نتیجه تلاش و حضور موثر نیروی دریایی ارتش در آب های آزاد است.

وی با اعلام سفارش ساخت ۹۰ فروند شناور خدماتی برای نوسازی ناوگان خدماتی لایروبی و یدک کشی سازمان بنادر در سال جاری، گفت: سالانه ۱۲۰ هزار عملیات دریایی در کشور انجام می شود و بیش از 1000 نفر از طریق عملیات امداد و نجات در دریا از خطر مرگ و سوانح جدی، نجات پیدا می کنند. همچنین قردادهای یدک کشی و لایروبی در اسفند ماه امسال و سال آینده بازنگری می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر