کد خبر 470445

با امضای تفاهمنامه جدید؛

خط کشتیرانی بین بنادر ایران، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان ایجاد می‌شود

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین سازمان بنادر و دریانوردی و یکی از شرکت‌های کشتیرانی خارجی فعال در حوزه خزر به امضاء رسید که بر اساس آن شناورهای رو-رو در تمامی بنادر شمالی کشور مشمول تخفیف شده و خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر ایران، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان برقرار می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «فرهاد منتصر کوهساری» معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم امضای یادداشت تفاهم همکاری بین سازمان بنادر و یکی از بزرگترین شرکت‌های کشتیرانی خارجی، گفت: در این یادداشت تفاهم، بر ضرورت گسترش حمل‌و نقل کالا از طریق شناورهای رو-رو در دریای خزر تأکید شد.

وی با اشاره به محدودیت‌های موجود برای ورود و تردد ناوگان زمینی به کشورهای حوزه CIS و منطقه قفقاز، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های دریایی موجود و شناورهای  رو-رو در بنادر امیر آباد و نوشهر باید در دستور کار قرار گیرد.

کوهساری خاطرنشان کرد: برای استفاده بیشتر از ظرفیت بنادر شمالی، کارگروهی با حضور نمایندگان انجمن حمل‌و نقل بین‌المللی، اداره کل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای،   شرکت ها و خطوط کشتیرانی فعال در دریای خزر، برگزار شده است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در راستای توسعه همکاری‌ها با کشورهای همسایه قرار است به زودی تردد شناورهای رو -رو از بنادر شمالی کشور طبق زمان‌بندی منظم صورت گیرد.

وی اذعان داشت: با امضای یادداشت تفاهم‌نامه یاد شده، شاهد توسعه همکاری‌های دریایی با کشورهای شمالی خواهیم بود.

کوهساری خاطرنشان کرد: از مهمترین دستاوردهای تفاهم‌نامه بین سازمان بنادر و شرکت کشتیرانی خارجی،  ارایه تخفیف تا ۸۰ درصد در کلیه حقوق، عوارض و هزینه‌های بندری مترتب بر شناورهای رو-رو در تمامی بنادر شمالی کشور است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: پهلوگیری بدون نوبت تمام کشتی‌های رو-رو در بنادر شمالی کشور و ایجاد خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر ایران، روسیه، قزاقستان و ترکمنستان از دیگر مزیت‌های تفاهم‌نامه یاد شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر