کد خبر 468607

با وجود مشکلات؛

سهم ۲۲درصدی صادرات به عراق همچنان پابرجاست

عضو هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: علیرغم تمام مشکلات صادراتی در سال جاری سهم ۲۲ درصدی صادرات کشور به عراق از حجم کل صادرات حفظ شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سیدحمید حسینی در مورد ممنوعیت واردات 29 قلم کالای کشاورزی به عراق، گفت: ممنوعیت واردات برخی کالاها به عراق همواره به صورت مقطعی وجود دارد و دولت عراق بر حسب شرایط تولید داخلی  بخصوص در مورد کالاهای کشاورزی این ممنوعیت ها را برقرار می کند. 

عضو هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق افزود: اما این ممنوعیت ها در گمرکات کردستان عراق اجرا نمی شود و درصورتیکه واردات یک کالا به عراق ممنوع باشد از مرزهای کردستان صادرات آن کالاها به عراق امکان پذیر است اما کنترل واردات در این مرزها از طریق افزایش تعرفه انجام می شود. 

وی بیان داشت: بررسی آمار 5 ماهه صادرات به عراق نشان می دهد که شرایط صادرات به این کشور خوب است و پیش بینی می شود که در نیمه دوم سال شرایط صادرات به این کشور بهتر شود. 

حسینی با بیان اینکه سهم 22 درصدی صادرات به عراق  از کل صادرات کشور علیرغم  تمامی مشکلات حفظ شده است، بیان داشت: با توجه به اعلام بازگشایی تمام مرزها در تمام روزهای هفته قطعا افزایش صادرات را شاهد خواهیم بود. 

وی همچنین به ورود تجار عراقی به ایران اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه مجوزهایی برای ورود این افراد صادر شده است می توان امیدوارم بود در ماه های آینده صادرات ایران به عراق از رونق بیشتری برخوردار باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر