کد خبر 455868

در راستای اجرای بسته سیاستی بازگشت ارز حاصل از صادرات؛

دو درخواست بانک مرکزی از واردکنندگان چه بود؟

بانک مرکزی در راستای اجرای بسته سیاستی جدید بازگشت ارز حاصل از صادرات و مدیریت منابع و مصارف ارزی دو درخواست از واردکنندگان در ارتباط با گواهی تخصیص ارز از محل صادرات دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بانک مرکزی در راستای اجرای بسته سیاستی جدید بازگشت ارز حاصل از صادرات و مدیریت منابع و مصارف ارزی با هدف تامین نیاز کالایی کشور و کاهش کالاهای رسوب کرده در گمرک ، با هماهنگی کامل وزارت خانه های مرتبط در روزهای گذشته اقدام به صدور گواهی تخصیص ارز از محل صادرات با اعتبار محدود نموده است.

بانک مرکزی از واردکنندگان خواسته تا از این منابع با اولویت ترخیص کالاهای موجود در گمرک استفاده نموده و به همراه کوتاژ صادراتی، ارز و کلیه اسناد و مدارک و تراکنش های مالی مرتبط را از صادرکنندگان بدون هیچ گونه پرداخت خارج از عرف درخواست نمایند.

همچنین به منظور جلوگیری از تبعات و ریسک های قابل توجه به واردکنندگان، بانک مرکزی توصیه کرده است از پذیرش پروانه های صادرات، بدون تبادل ارزی و ریالی، با هدف تامین ارز مورد نیاز برای ماه های آتی جداً خودداری گردد.

در پایان یادآور می شود با توجه به بسته سیاستی مذکور مقرر است کلیه تبادلات ارزی/ تجاری کشور به بازار ثانویه در بستر سامانه نیما هدایت گردد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر