کد خبر 452901

قیمت پوشک، رو به صعود!

پوشک و شیر خشک، ۲دغدغه اصلی و ۲کالای ضروری و مصرفی برای خانواده‌های بچه‌دار هستند که نرخ هردوی این محصولات در بازار با افزایش قیمت دلار سیر صعودی به‌خود گرفته است.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، قیمت پوشک در طول سال‌های گذشته فرازونشیب زیادی داشته است. پس از اختصاص ارز نیمایی به این صنعت، قیمت‌ها تا حدودی به ثبات رسید اما با توجه به افزایش نرخ ارز در ماه‌های اخیر، قیمت پوشک نیز در بازار بالا رفته و به‌نظر می‌رسد با توجه به عدم‌ثبات نرخ ارز نمی‌توان امیدی به تثبیت آن داشت. البته پوشک‌های ایرانی ارزان‌تر از انواع وارداتی هستند ولی از آنجا که این صنعت به‌شدت وابسته به واردات مواداولیه است، این اختلاف قیمت به اندازه‌ای نیست که دغدغه‌های خانواده‌های بچه‌دار را کم کند. هر خانواده بسته به نوع پوشکی که تهیه می‌کند ناچار است ماهانه بین 200 تا 600هزار تومان هزینه کند و این مسئله برای برخی اقشار کم‌درآمد هزینه کمی نیست. این در حالی است که تحریم‌ها نیز تهیه مواداولیه را برای تولیدکنندگان داخلی مشکل‌کرده و در قیمت‌ها تأثیرگذار بوده است.

در این زمینه بخوانید

ملزومات بهداشتی نوزادان چند؟

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • پدرام
  ۰ ۰

  بشه بسته ای یک میلیون ما که نه زن داریم نه بچه 🤣🤣🤣🤣

 • عبدااله ج
  ۰ ۰

  درراسنای توصیه به فرزنداوری این تسهیلات برای مردم فراهم شده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خداخودش به داداین ملت مظلوم ورنجکشیده برسد که هیچ کسب قدراین مروم عزیزکشور رانمیداند کاش درهرجای دنیازندگی میکردیم غیراز ایران که مردم اش وارند زیرفشار له میشوند وهیچکسی هم عین خیالش نیست