کد خبر 452393

رئیس سازمان چای کشور:

۸۰درصد مطالبات چایکاران پرداخت شد

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به پرداخت ۸۰ درصدی مطالبات چایکاران استان های گیلان و مازندران، گفت: تاکنون ۷۸ هزار و ۱۲۵ تن برگ سبز چای از باغات شمال برداشت شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، حبیب جهانساز  با اشاره به برداشت ۷۸ هزار و ۱۲۵ تن برگ سبز چای از باغات استان‌های گیلان و مازندران، اظهار کرد: ۶۸ درصد معادل ۵۳ هزار و ۱۲۵ تن از برگ‌های چیده شده از نوع درجه یک هستند.

وی با بیان اینکه امروز ۷ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران شمال به حساب آنها واریز شده است، گفت: با احتساب این مبلغ تاکنون ۲۶۰ میلیارد تومان معادل ۸۰ درصد مطالبات به چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شده است.

رئیس سازمان چای کشور با تأکید بر اینکه تلاش شده امسال پرداخت مطالبات به روز باشد، افزود: ۶۷ میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران تا به این لحظه باقیمانده که تلاش می‌شود این مطالبات در آینده نزدیک واریز شود.

وی با اشاره به وضعیت برداشت برگ سبز چای از باغات شمال کشور، تصریح کرد: امسال با افزایش ۱۶ درصدی برداشت مواجه هستیم که دلایل مختلفی در ان دخیل است، گفت: شرایط مساعد جوی، حمایت دولت از چایکاران، افزایش قیمت خرید تضمینی برگ سبب شده تا چایکاران به کشت این محصول رو آورند.

جهانساز در ادامه با بیان اینکه بیش از ۱۶۰ کارخانه چای با این سازمان قرار داد دارند، گفت: تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۵۷۸ تن چای خشک توسط این کارخانه‌ها تولید شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری