{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 433533

معاون وزیر راه و شهرسازی با قدردانی از زحمات رانندگان برای حمل کالای اساسی در ایام کرونا گفت: هم‌اکنون ۱۰۰۰۰کامیون مشغول بارگیری در بندر امام خمینی(ره) هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، عبدالهاشم حسن‌نیا اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های صورت‌گرفته در بازه زمانی اسفند 98 تا فروردین امسال 64 میلیون تن بار بیشتر نسبت به مدت مشابه سال 97 جابه‌جا شده است.

وی با تأکید بر این‌که اقتصاد ایران با وجود شیوع ویروس کرونا کاملاً جریان داشته است از رانندگان حوزه حمل‌ونقل به‌دلیل صرف انرژی زیاد برای خدمات‌رسانی قدردانی کرد و افزود:‌ اسفند سال گذشته و فروردین امسال 14 میلیون تن کالای اساسی توسط 650 هزار سرویس در شبکه‌های اصلی کشور جابه‌جا شده که این وظیفه سنگین را 130 هزار راننده به‌عهده داشتند. 

وی با یادآوری این‌که "در بحث اتوبوسی شاهد کاهش 10 میلیون مسافر نسبت به سال گذشته هستیم و به‌طورکلی در بحث حمل‌ونقل عمومی این کاهش 60 درصد بوده است"، تصریح کرد:‌ در حوزه حمل‌ونقل بیشترین آسیب را حمل‌ونقل ترانزیت و ماشین‌هایی دیدند که بار را از سایر کشورها به ایران وارد یا به آن کشورها صادر می‌کردند. کشورهای همسایه مرزها را بستند و در این میان اما کشورهایی که خیلی با ایران همکاری داشتند، ارمنستان، آذربایجان، افغانستان و عراق (اقلیم کردستان) بودند.

حسن‌نیا گفت: در این زمینه طی 115 روز 6000 تن کالا از پایانه جلفا با کامیون حمل شد و هم‌اکنون بیش از 90 درصد حمل‌ونقل بار در کشور در جاده‌ها انجام می‌گیرد. طبق آمار حدود 10 هزار کامیون هم‌اکنون مشغول بارگیری از بندر امام خمینی(ره) هستند که یا برای بارگیری وارد بندر می‌شوند و یا اینکه بار زده و به اقصی نقاط کشور حمل می‌کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص میزان کاهش تلفات انسانی در جاده‌ها در ایام  نوروز  25 اسفند 98 لغایت 16 فروردین 99 به‌نسبت مشابه سال قبل گفت: در این ایام تصادفات رانندگی به‌دلیل تردد خودروها در جاده‌ها و آماری که گزارش آن خدمت مقام عالی وزارت هم اعلام شد، 50 درصد کاهش را شاهد بوده است. تعداد کشته‌ها در صحنه بیش از 53 درصد کاهش را نشان می‌دهد و تلفات انسانی از 406 نفر به 189 نفر رسیده است. 

حسن‌نیا با اشاره به اینکه در این ایام راهداران سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در سراسر کشور مشغول به فعالیت بوده‌اند، اظهار داشت: سیل اخیر به 1400 محور ما آسیب زده بود و حتی طی یک روز ما شاهد بروز 12 حادثه بودیم. این مسئله نشان می‌دهد که چقدر حوادث در کشور ما زیاد است اما در نهایت با 12 هزار نیرو و 9 هزار ماشین‌آلات عملیات ترمیم و بازسازی انجام گرفت. یکی از موارد تخریب، سیل اخیر بود که به 12 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور آسیب رساند اما همه این راه‌ها ترمیم و آماده سرویس‌دهی شدند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری